Orhangazi'yi marka İlçe yapma yolunda emin adımlarla ilerleyen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, açılışını Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı Taş Mektep'e sahip çıktı
Orhangazi'yi marka İlçe yapma yolunda emin adımlarla ilerleyen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, açılışını Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı Taş Mektep'e sahip çıktı
KÜLTÜR SANAT / 25 Nisan 2018
İşte detaylar...
Orhangazi, Gemiç Mahallesinde 1930 yılında eğitime başlayan, 2000’li yılların başına kadar eğitim hizmeti veren Taş Mektep’te restorasyon çalışmaları başladı.
1925 Yılında inşaatı başlanan, 1930 yılında ise Termal’e geçerken Gemiç’e uğrayarak açılışını Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı Taş Mektep, yaklaşık 17 yıldır atıl vaziyette duruyordu.
Restore edilecek
 
Gemiç Mahallesindeki Taş Mektep olarak bilinen Gemiç İlköğretim okulu binasında Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri Restorasyon çalışmaları başlattı. Çalışmaların 10 gün önce başladığı Gemiç Taş Mektep’te restorasyon çalışmalarının yaz sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. 
Başkan Neşet Çağlayan incelemelerde bulundu
 
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Gemiç Mahalle muhtarı Dinçer Dimrit ile birlikte restorasyon çalışmalarının başladığı Taş Mektep’te incelemelerde bulundu. Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Taş Mektep’in Gemiç için ve Orhangazi için önemli bir değerdir. Büyükşehir Belediyemizin başlattığı restorasyon çalışmaları sonucunda binanın sosyal tesis olarak hizmet vermesini planlıyoruz. Aynı zamanda Taş Mektep restorasyonun ardından turizme de açılabilecek bir bina dedi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.