Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan'dan Çanakkale Zaferi vurgusu
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan'dan Çanakkale Zaferi vurgusu
KÜLTÜR SANAT / 19 Mart 2018
İşte detay...

Orhangazi Kent Konseyi ve Orhangazi Belediyesi Türk Halk Müziği Korosundan muhteşem konser.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103.Yıldönümü nedeniyle Mustafa Yılmaz’ın şefliğinde uzun süredir çalışmalarını sürdürten Türk Halk Müziği Korosu 18 Mart Çanakkale Zaferi yıldönümünde Alitekin İlkokulu salonunda bir konser düzenledi.

Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Garnizon Komutanı Per.Ütğm.Furkan Karacan ve diğer protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetlinin izlediği konser öncesinde konuşan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Çanakkale Zaferi vurgusu yaptı.

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 250 binden fazla şehidin verildiği ve bir destanın yazıldığı Çanakkale’den 103 yıl sonra Mehmetçiğimiz bugün de Afrin’de tarih yazmış ve büyük zaferin yıldönümünde TSK milletimize Afrin Zaferi hediye etmiştir dedi.

Konuşmaların ardından Şef Mustafa Yılmaz nezaretinde Kahramanlık Türküleri’nden oluşan ve yaklaşık 2,5 saat süren bir konser veren THM korosu solo türkülerle de büyük beğeni topladı.

Konserin son türküsü olan Türkiyem şarkısı için protokol üyeleri de koroya dahil olarak koro ile birlikte Türkiyem şarkısını söyledi.

Konserde ayrıca Orhangazi Belediyesi yetişkin grubunun zeybek gösterisi de büyük beğeni topladı.

Konser sonunda protokol üyeleri şef Mustafa Yılmaz’a çiçek ve plaket takdim etti.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.