Müslüman bir yazarın Avrupalı ve Amerikalı meslektaşlarıyla boy ölçüşen kitabı "SIR" tüm kitapçılarda !!!
Müslüman bir yazarın Avrupalı ve Amerikalı meslektaşlarıyla boy ölçüşen kitabı
KÜLTÜR SANAT / 9 Ocak 2018
Usta Kalem Alpay Asar'dan muhteşem bir eser daha...

Sır (Limbus’un Kayıp Çocukları), gerçeklikle kurgunun sınırlarını zorlayan gerçek bir serüvenin kitabı. Alpay Asar, bir ayağı Şeytan’ın cennetten kovulmasına diğer ayağı ise Ayasofya’ya dayanan sürükleyici bir maceraya davet ediyor okurunu. Gerçeklikle kurgu uzun süredir hiç bu kadar iç içe geçmemiş, hiç bu kadar akıl sınırlarını zorlayıcı olmamıştı. Tarihin en büyük ve etkileyici kütüphanelerinden biri olan Serapeion ve büyük bilim insanı Hypatia bu sürükleyici kitaba o kadar kusursuzca giriyor ki kendinizi bir anda o dönemde, büyük bir trajedinin tam ortasında buluveriyorsunuz. Kısacası Sır, Müslüman bir yazarın (Alpay Asar), Avrupalı ve Amerikalı meslektaşlarıyla boy ölçüşen sıra dışı hikayesinin adı.

Editör notu:
 
SIR; şimdiye kadar yabancı yayınlarda okumaya alışık olduğumuz türden bir kitap. Konuya hakimiyet, anlatım ve kurgu anlamında belki de Türkiye’de bir ilk. Onu anlamlı ve özel kılan; konusu ve aktarımındaki mükemmel kurgusu...
 
Çok keyifli bir macera siz okurları bekliyor...
 
Başak Günay Uluaydın
İstemek, korkunun arzu karşısında ki büyüklüğünden kaynaklanır. Eğer arzunuz daha kuvvetli olsaydı yapmak üzere harekete geçerdiniz (SIR, s. 145).
Saf bilinç mütevazıdır; kendini kimseden üstün hissetmez. Farklı kabukların altında hep aynı öz'ün olduğunu bilir (sır, s.109)
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.