AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Recep Tayyip Erdoğan sadece Karadeniz’in değil bütün bir Türkiye’nin ve ümmetin lideri olmuştur
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Recep Tayyip Erdoğan sadece Karadeniz’in değil bütün bir Türkiye’nin ve ümmetin lideri olmuştur
KÜLTÜR SANAT / 13 Kasım 2017
İşte detaylar...
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, Çekmeköy Belediyesi tarafından düzenlenen Hamsi ve Horon Festivali’ne katıldı.
 
Taşdelen meydanında gerçekleşen programa AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci’nin yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili ve NAME HABER ( www.namehaber.com ) Yazarımız Metin Külünk, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı ve NAME HABER Yazarı Şahmettin Yüksel, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Programda selamlama konuşması yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ İstedik ki Taşdelen Meydanı’nda tüm vatandaşlarımızla hem horon edelim hem de güzel bir gün yaşayalım. Burası 15 Temmuz Meydanı diye de geçer. Bu meydanda nöbet bekleyen insanlarımızla böyle güzel bir eğlencede beraber olalım istedik. Binlerce insan katıldı, her birine çok teşekkür ediyorum. İnşallah herkes doyasıya eğlenmiş ve hafta sonunu en güzel şekilde değerlendirmiştir. Bu güzel organizasyonda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
Etkinlikte bir konuşma gerçekleştirilen AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci kültürümüzün bizi biz yapan, birlik ve beraberliğimizin timsali olduğunu belirterek 7 bölge ve 81 vilayetle her yer yöremizin bütün güzellikleri ülkemizin desenini oluşturduğunu ifade etti.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Bugün Taşdelen’de Çekmeköylü hemşehrilerimizi bir arada görmekten ve birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Tulumu horonu ve kemençesiyle Karadeniz’in Taşdelen Meydanı’na taşındığını görüyoruz. Bizler bu meydanlarda millet olarak el ele gönül gönüle bir araya geldikçe 15 Temmuzlar bir daha yaşanmayacak. Hiç kimse bir daha ezanlarımızı susturmaya ve bayrağımızı indirmeye cesaret edemeyecek. 2019’a doğru giderken ülkemiz üzerinde oynanmak istenen kirli planların farkındayız. Gezi, 17-25 Aralık ve MİT tırları operasyonlarıyla yapamadıklarını, 15 Temmuz’da yapmak istediler. FETÖ, 15 Temmuz’da seçilmiş meşru hükümeti darbeyle devirmek istedi. Hamdolsun milletimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde sokağa indi ve darbeci alçaklara gereken cevabı verdi. Recep Tayyip Erdoğan sadece Karadeniz’in değil bütün bir Türkiye’nin ve ümmetin lideri olmuştur. Herkesin gönlünde bir yer edinmiştir. Durmayacağız, yılmayacağız, ilk günkü aşkla ülkemize hizmete devam edeceğiz. Türkiye Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 2023 ve 2035’e daha güçlü ve daha kararlı yürüyecek.”
 
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk yaptığı selamlama konuşmasında; “Bu güzel haftasonunda bizleri bir araya getiren Çekmeköy Belediyemizin bu anlamlı organizasyonunda sizleri görmek sizlerle muhabbet etmek  bizim için onur vericidir gurur vericidir. Buna müsebbip olan belediye başkanımız ve ekibine şükranlarımı ifade ediyorum. Ülkemiz son  derece  çetin günler çetin aylar çetin yıllardan geçiyor. Ülkemiz üzerindeki hesapların artık hesap olmaktan çıkıp, hesapların  plan olmaktan çıkıp  her şeyin uygulamaya sokulduğu bir zaman dilimindeyiz. Tıpkı Çanakkale öncesi  ve sonrası bir süreci yaşıyoruz. Bu aziz milletin devletini çökertmek bu aziz vatanlarını bölmek ve işgal etmek için  operasyon üzrine operasyon çeken bu güçlere tıpkı Çanakkale’deki gibi geldikleri yere geri göndermek bizim boyun borcumuzdur. Unutmayın siz 15 Temmuz’da bu meydanda bir ay siz bu vatan topraklarına sahip çıktınız, siz  bu devlete, bayrağa, istiklalinize ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktınız” dedi.
İstanbul Milletvekili Metin Külünk konuşmasının sonun da ise  “Horonunuz eğlenceniz bol olsun, ama eğlenirken İdlip’te, hudutta görev bekleyen askerlerimizi polislerimizi dualarınız da  unutmayın diyor hepinizi Allaha emanet ediyorum” dedi.
 
Festival için hazırlanan tonlarca hamsi gün boyunca alandakilere ekmek arası olarak dağıtılırken; Karadeniz müziğinin sevilen isimleri Davut Güloğlu, Grup İmera ve Şükrü Güler de sahne aldı.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.