Ressam Solmaz Özkul: Kağıthane Belediyesine ve Başkanımız Fazlı Kılıç’a çok teşekkür ediyorum
Ressam Solmaz Özkul: Kağıthane Belediyesine ve Başkanımız Fazlı Kılıç’a çok teşekkür ediyorum
KÜLTÜR SANAT / 7 Kasım 2017
Dünyadan renkler sergisi açıldı...
Uzun yıllar boyunca yaptığı çalışmalarını Kağıthane Kültür Merkezinde vatandaşla buluşturacak olan Ressam Solmaz Özkul’un ‘’Dünyadan Renkler’’ adlı sergisi açıldı.
Kağıthane Kültür Merkezine giderek sergiyi gezme fırsatı bulacak olan vatandaşlar dünyanın farklı bölgelerinden insanların yağlı boya ile çizilmiş portre fotoğraflarını görme fırsatı yakalayacaklar.
8 senedir yağlı boya resimler çizdiğini ve ilk başlarda ünlü ressamların tablolarını tekrar çizerek işe başladığını belirten Ressam Solmaz Özkul;
 
‘’İlk önce resime karakalem ile başladım. İlerleyen dönemlerde yağlı boyaya geçiş yaptım ve 8 yıldır yağlı boya resimler çiziyorum. İlk dönemlerde daha oryantalist bir bakış açısıyla resimler yapıyordum ancak şuan daha çağdaş ve modern sanata yönelik çalışmalar yapıyorum. Ünlü tabloların tekrar çizimlerinin yanı sıra serbest çalışmalarım da mevcut, bu sergi benim için bunları insanlara gösterebilme fırsatı oluşturuyor’’ dedi.
Sergiyi açması için Kağıthane Belediyesi ve Başkan Fazlı Kılıç’tan da büyük destek gördüğünü belirten Ressam Solmaz Özkul;
 
‘’Buradan Kağıthane Belediyesine ve başkanımız Fazlı Kılıç’a da ayrıyeten çok teşekkürlerimi iletiyorum. Daha önce de Gültepe Kültür Merkezinde bir sergi açmıştım bugün de Kağıthane Kültür Merkezindeyim. İki sergide de Başkanımız Fazlı Kılıç’ın yoğun bir desteği oldu’’ dedi.
5 Kasım Pazar günü açılışı yapılan sergiyi vatandaşlar 10 Kasım Cuma gününe kadar gezebilecek.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.