clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: FETÖ alçağı eğitim açığından yararlanarak dershane ve kolejlerinde yetiştirdiği kişiler üzerinden bu ülkeye darbe yapmaya kalkıştı
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: FETÖ alçağı eğitim açığından yararlanarak dershane ve kolejlerinde yetiştirdiği kişiler üzerinden bu ülkeye darbe yapmaya kalkıştı
KÜLTÜR SANAT / 30 Eylül 2017
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, Sultanbeyli Belediyesi tarafından 3’üncüsü düzenlenen Sultanbeyli Kitap Fuarı açılışına katıldı.
Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in ev sahipliğindeki programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, AK Parti İstanbul Milletvekili Dr.İsmet Uçma, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av.Şeyma Döğücü, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı ile çok sayıda yazar, şair ve vatandaş katıldı.
Sultanbeyli Kent Meydanı’ndaki açılış programında yaptığı konuşmada ülkemizin milli menfaatlerinin korunmasının kendi kültür değerlerimiz ve medeniyet tarihimizi bilmekten geçtiğini vurgulayan AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci şunları söyledi:
 
“Kitaplar birer hazinedir. Bizim en fazla bilgi toplayacağımız kaynak kitaplarımızdır. Kadim bir medeniyetin mensupları olarak kendi medeniyet ve kültür değerlerimizi tanımak için okumalıyız. Kitap okumak okuyana değer katar. Rabbimizin Kur'an-ı Kerim'deki ilk emri ‘Oku’ ayetidir. İçerisinde bulunduğumuz bilgi çağında toplum için faydalı olmak istiyorsak öncelikli olarak okuma alışkanlığı kazanmalıyız. Okuyan insanlar bilgili insanlardır. Başarının sırrı hiç şüphesiz okumaktan geçer. Mürekkep, kâğıt ve kalemi hayatımızdan eksik etmeyeceğiz. Bizim 2023 vizyonumuz var, bu bağlamda ülkemizi dünyanın ilk on ekonomisinden biri olarak görmek istiyoruz. Gençlerimize büyük görev düşüyor. Bugün bu fuarda genç kardeşlerimizin yoğun olması bizi ayrıca mutlu etti. Hamdolsun kitaba yeniden dönüş yaşanıyor.”
“KUDÜS BİZİMDİR”
 
3'üncü Sultanbeyli Kitap Fuarı’nda bu yılki temanın ‘Kudüs’ olarak belirlenmesinin kitap fuarını daha anlamlı kıldığını ifade eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, sözlerini şu şekilde devam etti:
 
“İslâm’ın mübarek ve kutsal mekânlarının birisi olan ilk kıblemiz Kudüs bizim için herhangi bir şehrin adı değil, bir mananın adıdır. Kudüs Müslümanlar için akan gözyaşı ve kanayan bir yaradır. ‘Kudüs ve Kitap’ teması bu fuarı daha bir anlamlı kılıyor. Kudüs bizimdir ve en nihayetinde oradaki zulüm sona erecektir. İslam’ı ve Müslümanları kucaklamanın yolu Kudüs’ten geçer. Değerli kardeşlerim coğrafyamızda yaşanan sorun ve çatışmaların en temelinde cehalet yatıyor. Bu coğrafyada devam eden acı günlerin son bulması için, bir daha Kerbela’nın yaşanmaması için, okumak mecburiyetindeyiz. AK Parti hükümetleri olarak 15 yıllık süre içerisinde Türkiye'de eğitim üzerine çok şeyler yaptık. 70 kişilik sınıflar, parayla satılan ders kitapları ve öğretmen açığı eski Türkiye’de kaldı. Ülkemizin ciddi bir eğitim eksiği vardı. FETÖ alçağı eğitim açığından yararlanarak dershane ve kolejlerinde yetiştirdiği kişiler üzerinden bu ülkeye darbe yapmaya kalkıştı.
15 Temmuz’u hep birlikte yaşadık ve hep birlikte 80 milyon olarak gereken cevabı verdik. Artık Türkiye’de darbeler tarihe karışmıştır. Hiç kimse bu milletin kendi oyuyla seçtiği meşru hükümete darbe yapamayacak.”
Katılımın yoğun olduğu Sultanbeyli Kitap Fuarı açılışında AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci protokol üyeleriyle birlikte stantları gezdi, kitapseverlerle hasbihal etti.150 yazarın imza günleri ve söyleşileriyle katıldığı kitap fuarının bu seneki onur yazarı Şule Yüksel Şenler oldu. Ziyaretçiler 3’üncü Sultanbeyli Kitap Fuarı’nı saat 10.00 ile 20.00 arası ziyaret edebilecek. Her gün farkı konularla ilgili söyleşiler ve yüzlerce yazarın imza günleriyle Sultanbeyliler kitapla buluşacak.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.