clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gülnur Kamaşak'tan, 27 Mayıs mesajı
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gülnur Kamaşak'tan, 27 Mayıs mesajı
GÜNDEM / 27 Mayıs 2021
İşte detay...
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gülnur Kamaşak, 27 Mayıs dolayısıyla mesaj yayımladı.
 
Başkan Gülnur Kamaşak, Cumhuriyet tarihinin ilk askeri darbesi 27 Mayıs'ın ardından idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes döneminde ülkenin ve Türk insanının 10 yıl boyunca altın çağını yaşadığını belirterek; 
 
"27 Mayıs darbesi, siyasi hayatımız için kara bir lekedir ve tüm darbelerin besleyici ve adım atıldığı karanlık tohumların ekildiği gündür. Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 27 Mayıs Darbesinin 61.yıl dönümünden halkın oylarıyla işbaşına gelen bir hükümetin darbe ile yıkılıp Başbakan ve Bakanların idam sehpasına gönderilmesinin izahı mümkün değildir. 27 Mayıs darbesi milli iradenin tecelligâhı olan Meclis’e, hükümete ve onların temsil ettiği değerlere yapılan bir darbedir. Demokrasi tarihimizin silinmez bir lekesidir. Binlerce insanın birbirine düşman haline getirildiğini sağ-sol çatışmasını halkı kutuplaştırıp, kan ve gözyaşının hakim kılındığı adaletsiz hukuksuz yargılamaların çığır açtığı o günleri şiddetle ve nefret kınıyorum. 27 Mayıs Darbesi'nin 61. yılında bu vesile ile darbeleri ve darbecileri kınıyor, böyle kara günlerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Aynı zamanda 27 Mayıs darbesi sonucu idam edilmek sureti ile şehadete yürüyen Başvekilimiz Adnan Menderes, Dışişleri Bakanımız Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanımız Hasan Polatkan'ı rahmet ve minnetle yad ediyoruz" dedi.

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.