hilmisol
hilmisag
hilmiust
Gelecek için sıfır atık buluşması gerçekleştirildi
Gelecek için sıfır atık buluşması gerçekleştirildi
GÜNDEM / 29 Nisan 2019
Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği’nin (TOGEMDER) “Sıfır Atık” temasıyla düzenlediği ve Üsküdar Belediyesi’nin de geri dönüşüm projelerini tanıttığı “Cemre Çarşısı” etkinliği büyük ilgi gördü.
29 - 30 Mart tarihleri arasında Ataşehir’de bir otelde düzenlenen etkinliğe ünlü isimler yoğun ilgi gösterdi. Yüzü aşkın firmanın katıldığı programda, tekstilden, ev aksesuarına, mücevherattan takıya, kültür sanattan çevre dostu söyleşilere ve sağlıklı beslenmeye kadar çok sayıda stant ve etkinlik yer aldı. 
 
Cemre Çarşısı’na gelen binlerce kişi stantlara yoğun ilgi gösterdi. Etkinliğin ilk günkü konukları arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da vardı. Emine Erdoğan; gelini Reyyan Erdoğan’ın Cemre Çarşısı için tasarladığı elbiseyi inceledi. Erdoğan daha sonra etkinlik alanına geçerek katılımcı stantlarını tek tek gezdi ve alışveriş yaptı. Erdoğan vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Geri dönüşüm hassasiyeti sağlamak, sıfır atıkla yaşama bilinci sağlamak, sağlıklı beslenme bilincini artırmak, doğal yaşam hassasiyeti sağlamak, ülke ekonomisine katkıda bulunmak, kaynakların verimli kullanılması, sorumlu üretim ve tüketim bilinci sağlamak gibi önemli hedeflere sahip olan Cemre Çarşısı etkinliği, kültür sanat etkinlikleri ile bu bahar bambaşka bir coşku ile karşılandı. Elde edilecek gelirin çocuklar için harcanacağı etkinliğin ilk gününde Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü sıfır atık öncüsü Bea Johnson, 10 yıl önce başlattığı kampanyanın milyonlara ulaşacağını tahmin etmediğini söyledi. Etkinlik süresince alanda bulunan Dilek Ağacı ile yüz ihtiyaç sahibi tarafından tutulan dilekler sürpriz kişiler tarafından gerçeğe dönüştürülecek.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.