hilmisol
hilmisag
hilmiust
Ömer Döngeloğlu, Orhangazi'lilerle buluştu
Ömer Döngeloğlu, Orhangazi'lilerle buluştu
GÜNDEM / 16 Temmuz 2018
İşte detay...

İlahiyatçı-yazar ve tv programcısı Ömer Döngeloğlu, Orhangazi Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenen Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde bir sunum gerçekleştirdi.

Ömer Döngeloğlu 15 Temmuz hain darbe girişimi süreci ile batı ülkelerinin ülkemiz üzerinde oynadıkları oyunları anlattı. Alanı dolduran Orhangazililere konuşan ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu, 15 Temmuz'un kahramanları kadar hainlerinin de olduğunu hatırlattı.

Bu ruhu unutturtmamak, gelecek nesillere taşımak adına şairlerin, yazarların kalem oynatması gerektiğini ifade eden Döngeloğlu, "Ben gençliğimizden umudumu kesiyordum. Bu gençlerden bir şey olmaz ki diyordum. Kulağında kulaklık, kaldırımda oynayan zıplayanları görünce, ülkenin yarınları adına korkularım vardı. 15 Temmuz gecesinde boş zannettiğimiz gençler, onlara sağlam bir dini disiplin veremesek de, ruh köklerindeki milli kodlarını, dini şuurlarını unutmadıklarını gösterdiler. Hataları da olsa bir gece bir ömürlük defteri tertemiz sildirdiler. Ben yanıldığımı anladım." dedi. İngilizlerin Osmanlı'nın başkenti İstanbul'u bir dönem işgal ettiğini hatırlatan Döngeloğlu "Ama 15 Temmuz'da kendi vatandaşını öldüren bu milletin kanı bozuk evlatlarını da gördük. Düşmandan gelse o mermiler, bu kadar canımız yanmazdı. Teyze çocuklarını, hala çocuklarını birbirine düşürdüler." dedi. Zaman zaman duygusal konuşmalar yapan Ömer Döngeloğlu, Hz.Osman’ın şehit edildiği olaydan örnek vererek, ne yazık ki bugün kandırılmış mangurtlara dönüşmüş koca koca profesörler bu ülkeye ihanet etmekten geri kalmadı dedi.

Sunumun sonunda Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve protokol üyeleri Ömer Döngeloğlu’na 15 Temmuz'a özel hazırlanan Türk Bayrağı hediye edildi.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.