hilmisol
hilmisag
hilmiust
Orhangazi Belediyesi şehir merkezinde ana arterler üzerinde yer alan çöp konteynırlarını yer altına alıyor
Orhangazi Belediyesi şehir merkezinde ana arterler üzerinde yer alan çöp konteynırlarını yer altına alıyor
GÜNDEM / 22 Mayıs 2018
İşte detay...
Orhangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından geçen ay yapılan ihale kapsamında şehir merkezinde 60 noktada 80 adet çöp konteynırını yeraltına alacak. 
 
Sözleşme imzalandı
 
İhalesi yapılan ve yüklenici firma ile sözleşmesi imzalanan çöp konteynırlarının yeraltına alınması ile ilgili çalışma başlatılıyor.
 
Ramazan ayında inşaatlar başlayacak
 
Orhangazi Belediyesi ilk etapta çöp konteynırlarının yeraltına alınması çalışması ile ilgili 60 nokta belirledi. 60 noktada 80 adet çöp konteynırı yeraltına yerleştirilecek. Bu çalışmalar ise Ramazan ayı itibarı ile başlatılacak. Çalışmaların hızla tamamlanması ile birlikte artık ana arterler üzerindeki çöp konteynırları faaliyete girmiş olacak. Öte yandan Orhangazi Belediyesi çöp konteynırlarını yeraltından naklini gerçekleştirecek olan vinçli temizlik aracı da belediye bünyesine kazandırıldı.
 
Görüntü ve çevre kirliliği ortadan kaldırılmış olacak
 
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, daha önce bu konuda bir planlama yaptıklarını belirterek, ekiplerimizle birlikte şehir merkezimizde ana arterler üzerinde 60 nokta belirledik. Bu noktalara toplamda 80 adet çöp konteynırı yerleştireceğiz dedi. Neşet Çağlayan çöp konteynırlarının yeraltına alınması ile birlikte hem çevre hem de görüntü kirliliğini engellemiş olacağız. Ayrıca açıktaki çöp konteynırlarının saldığı kötü kokuları da engellemiş olacağız dedi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.