Neşet Çağlayan’dan Engelliler Günü mesajı
Neşet Çağlayan’dan Engelliler Günü mesajı
GÜNDEM / 10 Mayıs 2018
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.
 Neşet Çağlayan, belediyeciliğe sadece hizmet olarak bakmadıklarını, sosyal belediyeciliğin gereği olarak toplumumuzun her kesiminin her sorunu ve talepleri ile de yakından ilgileniyoruz dedi. 
 
Belediyeciliği halka hizmet etme aracı olarak gören yönetimimiz bir kesimin değil, bütün vatandaşların refah ve mutluluğunu gözeten çalışmalar yürütmektedir diye konuşan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, göreve geldiğimiz ilk günden bu güne kadar yaptığımız hizmetlerimizin merkezinde daima insan faktörü olmuştur dedi. Çağlayan, bu bağlamda çalışmalarımızı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı, hastaları, engellileri ve tüm ihtiyaç sahiplerini gözeten, onların insan onuruna yakışacak şekilde yaşamalarını sağlayacak olan sosyal bir belediyecilik anlayışla sürdürmekteyiz. Bunun içindir ki biz Engelliler koordinasyon merkezimiz aracılığıyla ilçemizde yaşayan 2176 engelli vatandaşımızın bütün talep ve ihtiyaçlarını karşılamaktayız dedi. 
 
Engellilerimizin her zaman yanında olduk
 
Başkan Çağlayan 4 yıl içinde 550 ağır engelli  kardeşimize evde bakım maaşı, 380 kişiye  engelli maaşı bağlanmıştır diye sürdürdüğü açıklamasında şu görüşlere yer verdi; 250 engelli kardeşimize tekerlekli sandalye ve 45 adet akülü sandalye verdik. Belediyemiz sağlık ekiplerince her gün engellilerimiz ve yaşlılarımızın pansuman, serum ve enjeksiyon hizmetleri verilmekte, ayrıca evlerinde yalnız yaşayan yaşlı ve engellilerimizin ev temizlikleri de belediye ekiplerimizce yapılmakta. Bizler engellilerin hiç kimseye muhtaç olmadan yaşayabilecekleri bir Orhangazi inşa etmek için çalışmaktayız. ‘’Engelliler Her Yerde Önceliklidir ‘’ anlayışıyla çıktığımız bu yolda engelli kardeşlerimizi ihtiyaç sahibi olarak değil, eşit haklara sahip olan vatandaşlar olarak görüyoruz.  Yaklaşık 4 yıldır devam eden alt yapı çalışmalarını bitirip üst yapıya geçtik geniş kaldırımları engellilerimizi de düşünerek yapıyoruz.  Ayrıca belediye hizmet binamız baştan sona kadar engelli kardeşlerimize göre dizayn edilmiş, engelli WC, engelli asansörü, görme engellilerimiz için kabartma yazılar ve yönlendirme levhaları. Engelli kardeşlerimizin hiçbir şekilde ayrımcılığa maruz bırakılmamaları için üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Yaptığımız çalışmaların engelliler için bir lütuf değil bir görev olduğu, Bir gün değil her gün sizlerin hizmetinizde olduğumuzu hatırlatıyor,   engelleri hep birlikte aşmak dileğiyle,10-16  mayıs   Engelliler  haftasını kutluyor, Engelsiz bir Orhangazi sözüyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.