Orhangazi Belediyesi bünyesinde hizmetlerini sürdüren Orhangazi Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi için Sakatlar Derneği yanında yeni bir hizmet birimi açıldı
Orhangazi Belediyesi bünyesinde hizmetlerini sürdüren Orhangazi Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi için Sakatlar Derneği yanında yeni bir hizmet birimi açıldı
GÜNDEM / 17 Nisan 2018
İşte detaylar...
Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin açılış törenine Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, OrhangaziBelediye Başkanı Neşet Çağlayan, Garnizon komutanı Per.Ütğm.Furkan Karacan, Jandarma Komutanı Jand.Yzb.Ali Kanber, Orhangazi Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, AK Parti Orhangazi İlçe Başkan Vekili Fahrettin Uludağ, MHP Orhangazi İlçe Başkanı Necati Güneş, İyi Parti Orhangazi İlçe Başkanı İsmail Kaya ile birlikte STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Törenin açılış konuşmasını yapan Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Emrullah Akçay, Orhangazi Belediyesi bünyesindeki merkezin 2005 yılından bu yana hizmet verdiğini belirterek, bizlere bugüne kadar destek olan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum dedi. Emrullah Akçay, ilçede 2 bin 170 engelli bulunduğunu belirterek, Engelliler Koordinasyon Merkezi olarak tüm bu engellilerimiz ve ailelerinin her türlü ihtiyaç ve sorunlarına destek olmaya çaba gösteriyoruz dedi.
 
Törende konuşan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Engelliler Koordinasyon merkezinin yeni yerinde engelli vatandaşlarımız ve ailelerine daha iyi hizmet sunacağını ifade etti. Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Belediye hizmet binasındaki Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin artık yeni yerde hizmet vereceğini de belirterek, bundan sonraki süreçte artık yeni yerinde engellilerimiz ve aileleri için daha uygun bir ortamda hizmet vermeye devam edeceğiz dedi. Engellilerin Orhangazi’de diğer kentlere göre çok daha ayrıcalıklı ve öncelikli olduğunu belirterek, bizler onlar için elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz dedi.
 
Törende son olarak kürsüye gelen Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz Orhangazi’de engelliler için yapılan tüm çalışmaları takdirle karşıladığını belirterek, bu konuda emeği geçenleri kutluyorum dedi. Törenin son bölümünde Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin yapımında katkısı bulunan Cargill Fabrikası adına fabrika müdürü Cenan Celebci’ye teşekkür plaketi takdim edildi. 
 
Daha sonra yeni merkezin açılış kurdelası protokol üyeleri tarafından kesildi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.