AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'tan, 4 maddelik Kudüs manifestosu
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'tan, 4 maddelik Kudüs manifestosu
GÜNDEM / 7 Aralık 2017
İşte haberin tüm detayı...
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyoruz" açıklamasına sert tepki göstererek dört maddelik mesaj yayımladı.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Trump'ın açıklamasının ardından şu sözlerle ilk tepkisini dile getirdi:
 
ABD yönetiminin Kudüs ile ilgili aldığı karar provokatif eylemden başka birşey değildir. Bizim için yok hükmündedir. ABD yönetiminin bu kararını kınıyorum.
 
İşte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın, 4 maddelik Kudüs manifestosu:
 
1) Dünya’nın en eski şehri; Hz.Ömer’in, Selahaddin Eyyübi’nin ve Yavuz Sultan Selim’in emaneti olan Kudüs bütün dinlerin özgürce, bir ve hür yaşadığı İslam ve Müslüman toprağıdır.
 
2) İsrail'in iddiaları tamamen safsatadan ibarettir. Kirli oyunları ve iddiaları Kudüs’ün huzur ve güvenliğini tehdit etmekte, felakete sürüklemektedir.
 
3) Dün olduğu gibi bugün de dünya kör, sağır ve dilsiz. Haksızlara karşı haykıran, tüm mazlum ve mağdurların umut kapısı olan yine Türkiye ve Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan olmuştur.
 
4) Müslümanların ilk kıblegâhı ve insanlık tarihinin özü olan Kudüs tüm insanlığın ortak mirasıdır. Türkiye olarak, temsil ettiğimiz İslam dünyasının son kalesi olarak Kudüs’ün statüsünü değiştirmek isteyenlere karşı tek vücud halinde mücadele etmeliyiz.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.