İşte Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Yel’in muhtarlar günü mesajı
İşte Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Yel’in muhtarlar günü mesajı
GÜNDEM / 19 Ekim 2017
İşte NAME HABER ( www.namehaber.com ) Yazarımız, AK Parti MKYK Üyesi, Tekirdağ Milletvekili, TBMM İç İşleri Komisyonu Üyesi Mustafa Yel'den 19 Ekim Muhtarlar Günü mesajı...
“Muhtarlık; bir yanıyla yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, diğer yanıyla da devletimizin en küçük ve her noktadaki parçası olan bir kurumdur.
 
Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.
 
Mahallelerimizin ve köylerimizin her türlü ihtiyacını tespit edip, hizmet sunmak hususunda emeğini esirgemeyen, bizlerle mahallelerin gelişimi ve değişimi hususunda çözüm ortaklığı yapan, gerek milleti, gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürütmektedir. Milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olmak gerçekten rütbelerin en büyüğüdür. Milletimizin tercihiyle iş başına gelmiş muhtarlarımız olarak, Türkiye’nin sorunlarının çözümünde her birinin inisiyatif alması, öncülük yapması, milletimize rehberlik etmesi hem son derece önemli, hem de son derece değerlidir.
 
Muhtarlarımızın güçlü olması, demokrasimizin, şehrimizin ve ülkemizin güçlü olması demektir. Milletimizin iradesinin gerçek anlamda tecelli etmesi ve demokrasimizin gelişmesi için daima muhtarlarımızın yanındayız.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor, hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Ahirete irtihal etmiş muhtarlarımıza Allah'tan rahmet, hayatta olan muhtarlarımıza sağlık ve esenlikler diliyorum.”
 
Mustafa YEL
Tekirdağ Milletvekili
AK Parti MKYK Üyesi
İçişleri Komisyonu Üyesi
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.