Başbakan Binali Yıldırım: DEAŞ Orta Doğu'da, FETÖ Türkiye'de nice canlara kıymış
Başbakan Binali Yıldırım: DEAŞ Orta Doğu'da, FETÖ Türkiye'de nice canlara kıymış
GÜNDEM / 2 Ekim 2017
Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul İlim ve Kültür Vakfı tarafından Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen 11. Uluslararası Bediüzzaman Sempozyumunun açılışına bir mesaj gönderdi.
Başbakan Binali Yıldırım, sempozyumun varlığı ve sonuçları bakımından, memleket, ümmet ve beşeriyet için hayırlara vesile olmasını temenni etti.
 
Mesajında "Bediüzzaman Hazretlerine ait olan şu söz, İslam'a ve Kur'an'a adanmış bir ömrün en açık ifadesidir: 'Milletimizin imanını selamette görürsem, cehennemin alevleri içinde yanmaya razıyım. Çünkü vücudum yanarken, gönlüm gül, gülistan olur." ifadelerine yer veren Başbakan Binali Yıldırım, şunları kaydetti:
 
"Bu nedenle bu senenin sempozyum konusu olan; 'Kur'an ve Sünnet Rehberliğinde Bir İman Hizmeti; Müsbet Hareket' başlığı belki de üstadın fani ömrünü en iyi şekilde özetlemektedir. O, hayatını Kur'an'ı anlatmaya, Kur'an'ın taşıdığı evrensel mesajları tüm insanlığa iletmeye vakfetmiş bir dava adamı, bir mütefekkirdi. Bugün, bölgesel ve küresel ölçekte; İslam'ın, Kur'an'ın ve Sünneti Seniyye'nin yanlış yorumlarından kaynaklanan çatışmalar ve mezhep kavgalarına üzülerek şahit oluyoruz. İslam davasına sahip çıktığını iddia eden bu çarpık ve bozuk yapılar, farklı isimlerle, değişik maskelerle ümmetin sırtında adeta birer kambur olmuştur. DEAŞ Orta Doğu'da, FETÖ Türkiye'de nice canlara kıymış, bunu da sözde yüce dinimiz adına güttükleri bir davayla ilişkilendirmeye çalışmışlardır. Dini duyguları ve imani hassasiyetleri istismar ederek palazlanan bu örgütler şerre hizmet etmişlerdir. Bizler, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kıyamete kadar sürecek hak ve batıl kavgasında, safımızı belli etmek, hak deryasında bir katre olmak adına bu gayreti göstermek durumundayız."
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.