AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz: Özgürlüğümüz tek kaynağımız ve tek sahip çıkacağımız konudur
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz: Özgürlüğümüz tek kaynağımız ve tek sahip çıkacağımız konudur
GÜNDEM / 2 Ekim 2017
Vedat Demiröz, Hizan Kültür Merkezinde düzenlenen, 6. Olağan İlçe Kongresi'nde konuştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, evliya ve alimlerin memleketi Hizan'ı çok sevdiğini söyledi.
 
Bazı ülkelerin ekonomik, siyasi ve farklı yönlerde Türkiye'ye karşı haince davarınışlarını bugün de yaptıklarına dikkati çeken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, "Hamdolsun şimdi ki Cumhurbaşkanımız dimdik duruyor, yerine göre 'hayır' diyebiliyor ve kendisini, ülkesini, dünyada mazlumların tek lideri olduğunu kabul ettiriyor. Böyle bir Cumhurbaşkanına sahip olduğumuz için Allah'a binlerce kere şükürler ediyoruz." diye konuştu.
 
"Gel gör ki Türkiye'yi yalnızlığa mahkum etmek istiyorlar. Türkiye'nin dostları, kendi kültürleri, düşüncesi, inancı ile örtüşen ülkeler gözlerini Türkiye'ye dikmiş." ifadesini kullanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, şöyle devam etti: 
 
"Türkiye'nin lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın ne söyleyeceğine ve ne emredeceğine, hangi istikameti gösterdiğine bakıyor. Onun için beraber olacağız. Birbirimize kenetleneceğiz. Dedikodu etmeyeceğiz. İnancımızı ve ruhumuzu her zaman diri tutacağız. Çünkü bizim gideceğimiz hiç bir yerimiz yok. Güneyimizideki olayları takip ediyorsunuz. Biz bir sürü uluslararası antlaşmalar yaptık. 'Ben kalktım referandum yaptım ve devlet kurdum' diye bir şey yok. Türkiye'nin hiç kimsenin toprağında gözü yok. Ama kendi topraklarımızdan da bir karış toprak vermeyiz. Biz burada birlik ve beraberilk içindeyiz. Kanımızı canımızı vermişiz."
 
Bunun yanı sıra bir de FETÖ belasi ile karşı karşıya kaldıklarının altını çizen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, şu değerlendirmede bulundu:
 
"İçimize, en kılcal damarlarımıza kadar sızan bu örgüt, başkalarıyla el birliği ile ülkemizi perişan etmek, bölmek, parçalamak istiyor. Ama sizin ferasetiniz bu ülkenin insanları ona müsaade etmedi. Gene etmeyeceğiz. 250 şehit verdik, gerekirse 250 bin şehit daha versek bile bu ülkeye, bu Müslüman toprağına inançsız insanların ayaklarının basmasına müsaade etmeyeceğiz. Çünkü özgürlüğümüz tek kaynağımız ve tek sahip çıkacağımız konudur. Aç, sussuz ve evsiz kalabiliriz ama hüriyetsiz kalamayız."
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.