clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: Doğruya odaklanmış kadrolarız
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: Doğruya odaklanmış kadrolarız
GÜNDEM / 2 Ekim 2017
Hayati Yazıcı, Fındıklı 6. Olağan Kongresi’ne katıldı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti'nin her zaman insan odaklı siyaset yaptığını ve milletin gönlüne dokunmak için çabaladığını, milleti odak noktaya koyduğunu söyledi.
 
Siyasetin tek limanının ahlak olduğuna işaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, siyasetin ölçüleri ve kriterleri olduğunu, kriterleri gözeten siyasi partilerin yolunu bulmakta zorlanmayacağını dile getirdi.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Türkiye'nin kalkınmaya yönelik hamleler yaptığı dönemlerde darbelerle önünün kesildiğini, kalkınmasının ve büyümesinin engellediğini vurguladı.
 
Milletin, laik, antilaik, dinci gibi söylemlerle ayrıştırılmaması gerektiğine değinen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, herkesin kıymetli ve değerli olduğunun altını çizdi.
 
2019 seçimlerinin hayati derecede öneme sahip olduğunua dikkati çeken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "Hiçbirimizin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak hele hele AK Parti ailesi içerisinde siyasete katkı vermiş hiç bir arkadaşımın herhangi bir konuyu bahane etmek süretiyle fantazi yapma lüksü yok. Şunu unutmayalım beşeriz, beşer. Doğruya odaklanmış kadrolarız. Elbette hatalarımız var ama bunlar devede kıl misalidir." dedi.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, ülkelerin gücünü yansıtan en önemli göstergelerin askeri ve ekonomik güç olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Bu güçlere göre açılım yaparsınız. O kadar açılım yaparsınız. Bakınız 15 Temmuz'da Türkiye'yi bölmek, parçalamak, yok etmek, Suriye'nin yanıbaşında bir Suriye daha oluşturmak amacıyla yerli yabancı iş birlikçileri, taşaronlar Türkiye'nin bağımsızlığını ortadan kaldırmayı hedeflediler. Milet bunu önledi. Bu çok büyük bir kazanım. 15 Temmuz darbesinden 40 gün sonra 24 Ağustos'ta Türkiye ne yaptı? Fırat Kalkanı Harekatı'nı gerçekleştirdi. Suriye topraklarında oyun oynanıyordu. Türkiye, gücünü gösterdi. 'Ben de varım.' dedi. 'Beni dikkate almadan burada işlem yapamazsınız.' dedi. Askeri gücü ile Fırat Kalkanı Harekatı'nı gerçekleştirdi."
 
Türkiye'nin 3-4 yıl öncesine kadar insansız hava araçlarını dışarıdan aldığını ve kötü komşu sayesinde mal sahibi olduğunu kaydeden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "Türkiye ulusal imkanları ile insansız hava aracı üretti. Bir de bunun silah takılmış olanı SİHA üretti. Hani birisi çıkıp dedi ki; 'Teroristleri neden bu SİHA'lar ile etkisiz hale getiriyorsunuz? Helikopter ürettik, SİHA ürettik. Savunma sanayisinde yüzde 70 dolayında dışa bağımlı ülkenin AK Parti hükümetleri bağımlığını azalttı ve yüzde 40'a düşürdü. Bu imkanlarla Fırat Kalkanı Harekatı'nı gerçekleştirdik. Bunları gururla anlatın."  diye konuştu.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.