clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Hedefimiz 2019’da Büyükşehir’de daha güçlü bir AK Parti grubu oluşturmaktır
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Hedefimiz 2019’da Büyükşehir’de daha güçlü bir AK Parti grubu oluşturmaktır
GÜNDEM / 29 Eylül 2017
"İstanbul müjdelenmiş ve emanet bir şehir"
İBB Belediye Başkanlığına, Başakşehir Belediye Başkanı Av.Mevlüt Uysal seçildi.
Kadir Topbaş’ın istifasıyla boşalan İBB Başkanlığı adayının açıklanması gündemiyle toplanan İBB AK Parti Meclisi; AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci’nin katılımıyla gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde gerçekleşen toplantıya ayrıca İstanbul Milletvekilleri, AK Parti İstanbul İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İBB Meclis Grup Başkan Vekili Av.Temel Başalan, İBB Başkan Vekili Av.Ahmet Selamet ve AK Partili meclis üyeleri katıldı. 
AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Av.Temel Başalan ve İBB Başkan Vekili Av.Ahmet Selamet’in selamlama konuşmalarıyla başlayan toplantıda AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci de bir konuşma gerçekleştirdi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi için tarihi bir güne tanıklık edildiğini belirten AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, “Kadir Başkanımız 13 yılı aşkın bir süredir İstanbul’umuza hizmet ettiler. Kendilerine İstanbullular adına, partim adına ve şahsım adıma teşekkürlerimi sunuyorum, Temennimiz o ki; bu seçim İstanbul’umuz için, partimiz için ve yeni Belediye Başkanımız için hayırlara vesile olur” dedi.
İSTANBUL MÜJDELENMİŞ VE EMANET BİR ŞEHİR
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Yapılan istişare ve temayüller neticesinde belirlenen yeni Belediye Başkan Adayımız Mevlüt Uysal’a bu kutlu görevde muvaffakiyetler diliyorum. Yeni Belediye Başkanımız önümüzdeki bir buçuk yıl içerisinde tarihi bir sorumluluk üstlenecek. Bizler AK Parti olarak başkanımızın yanındayız. Bu tarihi sorumluluk içerisinde birliğimizle, beraberliğimizle İstanbul’a ve İstanbullulara hizmet etmeye devam edeceğiz. Belediyecilikte AK Parti grubu olarak ahlaklı ve erdemli duruşumuzla birlikte, hedefimiz 2019’da Büyükşehir’de daha güçlü bir AK Parti grubu oluşturmaktır. Değerli kardeşlerim, İstanbul müjdelenmiş ve emanet bir şehir. Hazreti Peygamberin fethini müjdelediği, imparatorluk bakiyesi bir şehir. İstanbul’u bizim için ayrı kılan bir diğer husus ise İstanbul’un Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emaneti olmasıdır. İstanbul’umuzda 10 milyon seçmen var. Kuruluşundan bu güne İstanbulluların teveccühü ile İstanbul’a hizmet eden AK Parti kadroları 2019’a giderken durmadan yorulmadan milletimize hizmet etmeye devam edecektir. Bu vesile ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mevlüt Uysal Beyefendiye Rabbimden muvaffakiyetler diliyorum.”
Toplantı da AK Parti'nin İBB Başkan adayını açıklayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, “Sayın Kadir Topbaş’ın istifasıyla boşalan başkanlık için temayüle 337 arkadaşımız katıldı. Genel Başkanımızın tavsiyesiyle Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal oldu. Mevlüt kardeşimizi tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum” dedi.
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın başarı dileklerini ilettiği konuşmasının ardından teşekkür konuşması için söz alan Belediye Başkanı Av.Mevlüt Uysal, "Onur duydum. Allah mahcup olmadan hizmet etmeyi nasip etsin” dedi.
DÜNYA ŞEHRİ İSTANBUL VE ŞAHSIM ADINA İNŞALLAH HAYIRLISI OLUR
 
AK Parti'li 179 üyenin firesiz oylarıyla 3.turda İBB Başkanı seçilen Av.Mevlüt Uysal, Meclis’te yaptığı teşekkür konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
 
“Bu benim için çok büyük bir onurdur ve o derece de mesuliyetli bir görevdir. Bütün gücümle güveninize layık olmaya çalışacağım. Allah beni size ve İstanbullulara mahcup etmesin. Özellikle AK Parti Grubuna ve tüm AK Parti teşkilatına bu çok önemli görevde şahsıma gösterdikleri güven için teşekkür ediyorum. Güzel bir İstanbul'dan bahsediyorsak, bu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eseridir. Bu şehre belediye başkanlığı yaptı. Hizmetleri ile İstanbulluların ve milletimizin gönlünde taht kurdu. Bu şehrin her yerinde onun eserleri var. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'a da huzurlarınızda ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.”
DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Av.Mevlüt Uysal, görevi İBB Başkan Vekili Av.Ahmet Selamet’ten devraldı.
İBB Başkanı olmanın onurlu olduğu kadar da mesuliyetli bir görev olduğunu belirten İBB Başkanı Av.Mevlüt Uysal, “Bu seçimde şahsımı Büyükşehir Belediye Başkanı yaptınız. Ülkemiz adına,  İstanbul adına hayırlı olsun diyorum” dedi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.