bioreklamsol
biosag
bioreklam
Andrey Karlov göreve başladığında 'Allah'a çok şükür Suriye'de değil Türkiye'deyim' demiş
Andrey Karlov göreve başladığında 'Allah'a çok şükür Suriye'de değil Türkiye'deyim' demiş
GÜNDEM / 20 Aralık 2016
İşte detaylar...
Ankara'da uğradığı suikast sonucu öldürülen Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov, Türkiye'deki görevine 2 Eylül 2013'te güven mektubunu dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e güven mektubu sunarak başlamıştı.
 
Karlov'un 3 Ekim 2013'te düzenlediği basın toplantısında Suriye'deki El Kaide varlığına ilişkin şunları söylemişti: "Allah’a şükür Suriye’de değil Türkiye’de Rusya büyükelçisiyim. Suriye’de muhalif gruplar ve terörist gruplar arasında çatışmaların arttığına dair bilgileri okudum. Çok kaygı verici bir husus. Rusya ve Türkiye’nin tutumları Suriye konusunda tam olarak birbiriyle örtüşseydi bu güzel olurdu. Ama böyle olmadı. Şu veya bu uluslararası sorunun çözümünde tutumlarımız farklı olabilir. İlişkilerimiz bu sınavı geçti çünkü bu farklılıklar ilişkilerimize olumsuz etki yaratmıyor. Suriye bizim için bağımsız ve barış dolu bir ülke olarak gerekiyor. Komşularına tehdit kaynağı olmamalı."
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.