bioreklamsol
biosag
bioreklam
Türk Kızılayı'ndan önemli açıklama
Türk Kızılayı'ndan önemli açıklama
GÜNDEM / 9 Ocak 2016
Türk Kızılayı Basın Danışmanı Selahattin Bostan tarafından yayınlanan yazılı açıklamada, Rize'de yaşanan olaydan duyulan derin üzüntü dile getirildi.

Türk Kızılayı'nın çok köklü ve büyük bir aile olduğuna vurgu yapan Bostan, olayla ilgili Türk adaletine güvendiklerini belirtti.  

Basın Danışmanı Selahattin Bostan, açıklamasında "Rize’de yaşanan ve Kızılay eski şube başkanının öznesi olduğu olay, Türk Kızılayı ailesi olarak bizleri derinden yaralamış ve üzmüştür. Türk Kızılayı Camiası olarak yaşananları şiddetle kınadığımızı ve Türk Adaletinin suçlulara gereken en sert cezayı  vereceğine inandığımızın bilinmesini isteriz. Türk Kızılayı ailesi yüzbinlerce kişilik bir ailedir. 700’e yakın şubesindeki tüm yöneticiler ve şube üyeleri gönüllü olarak faaliyet göstermektedir. Yaşanılanlar ve böylesi bir haberde Kızılay adının geçmesi en başta milyonlarca kişinin acısını dindirmeye çalışan bu gönüllüleri yaralamıştır. İlk şikayetin ardından derhal olayı incelemek için müfettiş görevlendirilmiş, adı geçen kişinin Kızılay ile tüm bağı kesilmiş ve savcılık sürecine destek olunmuştur. " dedi.

 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.