bioreklamsol
biosag
bioreklam
Yeşilay Eyüp Şubesi rehber öğretmenler ile buluştu
Yeşilay Eyüp Şubesi rehber öğretmenler ile buluştu
GÜNDEM / 19 Kasım 2015
Yeşilay Cemiyeti Eyüp Şubesi Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) kapsamında Mövenpick Hotel Istanbul Golden Horn’da Eyüp ilçesinde TBM Uygulayıcı Eğitimini tamamlamış Rehber Öğretmenlerle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

1.TBM İstişare Programına  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Eyüp Şube Başkanı Bahri Bodur  ve Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdür yardımcıları Celalettin Kapusuz , Mustafa Çıplak ,TBM Formatörü Cafer Çimen katıldı.  
Yeşilay Eyüp Şube Başkanı Bahri Bodur   yapmış olduğu açıklamada Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) kapsamında, her türlü bağımlılığa karşı risk altında olan çocuk ve gençlerimizi eğitecek rehber öğretmenlerin uygulayıcı eğitimleri tamamlanmıştır. Eğitimde önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan rehber öğretmenlerimiz  tütün, alkol, uyuşturucu, teknoloji bağımlılığı alanında her yaş grubuna yönelik eğitim içerikleriyle, Yeşilay’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı eğitim programını okullarda uygulamaya başlanmıştır. 1.TBM istişare programı ile sistemin aksayan yönlerini ve rehber  öğretmenlerimizin  uygulamadaki yaşadıkları sıkıntıları dinleme fırsatımız olacak sahada birlikte uyum içerisinde nasıl  çalışırız birlikte istişare etmiş olacağız.
Bodur  ayrıca şunları söyledi;   "Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) Rehber öğretmenlerimizin , bağımlı olan veya olma riski taşıyan çocuğu, genci fark etmesi ve ona yönelik davranış geliştirmesine de yol açmış olacak. okullarda bağımlılıklarla mücadele eğitimlerinin her öğrenciye ulaşmasında eğitimcilerin rolünün çok önemli olduğunu kaydederek, Türkiye Yeşilay Cemiyeti olarak, ülkemizin sosyolojik yapısı, ihtiyaçları ve mevcut eğitim sistemi göz önüne alınarak ve bağımlılıklarla mücadelede etkin bir eylem aksiyon planı olarak Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı'nı (TBM) hayata geçirdi.Bizim üzerimize  düşen ilçemizdeki okullarda eğitim öğretimine devam eden öğrencilerimize  bağımlılıklar alanında tek olan bu projeyi doğru  bir şekilde ulaştırmaktır.Son  olarak Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) kapsamında  bizden desteğini esirgemeyen,  Sayın İlçe  Milli Eğitism Müdürümüz Murat Öğütçü’ye ve Şube müdürlerimize , Bugun bu nezih mekanı  Mövenpick Hotel Istanbul Golden Horn’ bize tahsis eden Otel müdüremiz  neyran Tan hanım efendiye ,siz değerli Rehber  Öğretmenlerimize Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum "dedi.
 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.