bioreklamsol
biosag
bioreklam
Faruk Çelik'den Torba Yasa tasarısıyla ilgili açıklama
Faruk Çelik'den Torba Yasa tasarısıyla ilgili açıklama
GÜNDEM / 17 Şubat 2014
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, çalışma hayatıyla ilgili düzenlemeleri de içeren ‘Torba Yasa’ tasarısının seçimden önce Meclis'e gelmesinin zor olduğunu söyledi.

Ankara'da bir lokantanın açılışına katılan Faruk Çelik, henüz kesin olan hiçbir şeyin olmadığını, buna rağmen çok afaki yorumların olduğunu belirterek, ‘Torba Yasası’nın büyük bir ihtimalle seçimden önce Meclis’e gelmeyeceğini söyledi. Çelik, “Çalışma yasasıyla ilgili taslağı Başbakanlığa gönderdik. Başbakanlık son bir değerlendirme yapacak sonra Genel Kurula gelir ama takvim içinde muhalefet parti ile uzlaşma olursa kısa süre içinde seçimden önce olabilir ama şu anda seçimden önce olacağını sanmıyorum. Şu anda yapılan değerlendirmelerin birçoğu doğru değil diyebiliriz çünkü afaki değerlendirmeler olabiliyor. Ama biz vatandaşın sorununu biliyoruz. Bunlar üzerinde çalışma yapıyoruz bu sorunlar çözülüyor. Kesinleşmesi Bakanlar Kurulu ardından konuşulabilecek şeylerdir. Bakanlık Kurulunda kesinlik bulması ardından size kesin bir şey söyleyebiliriz.” dedi.

Lokantanın açılışına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, AK Parti kurucu üyelerinden Necati Çetinkaya, İsmet Sezgin gibi siyasiler de katıldı. Siyasetçilerin yanı sıra sanatçı Safiye Soyman ve Faik Öztürk çifti de açılışa katıldı. Ünlü çift ‘Urfa Sıra Geceleri’ adlı müzik grubuyla birlikte türküler söyledi.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.