clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021
Veysel Eroğlu: Orman yangınlarına hazırız, binden fazla su havuzu yaptık
Veysel Eroğlu: Orman yangınlarına hazırız, binden fazla su havuzu yaptık
GÜNDEM / 20 Haziran 2013
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, orman yangınlarıyla mücadele için binden fazla su alma havuzu yaptıklarını, yangın söndürme uçağı sayısını 50'ye çıkardıklarını söyledi.

Bakan Eroğlu, bir takım temas ve incelemeler için geldiği Afyonkarahisar’da Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret etti. Balkanlıoğlu ve daire müdürlerinden yatırımlarla ilgili bilgi alan Eroğlu, daha sonra basın toplantısı düzenledi. Orman yangınlarıyla mücadeleye 1 Mayıs’ta start verdiklerini ifade eden Bakan Eroğlu, araç, gereç ve hava araçlarının sayısını arttırdıklarını belirtti. Eroğlu, "Arkadaşları topladık. Eksik araç gereçleri tespit ettik. Yangın söndürme uçaklarının sayısının 50’ye yükselttik. Ayrıca ciddi bir eğitim verdik. Teknolojimiz çok ileride. Bir yangın çıktığında kendi odamdan hangi aracın hangi hızla gittiğini görebiliyorum.” dedi.

Veysel Eroğlu, şu anda günde 11-12 tane yangın çıktığını belirterek, bunların hızla söndürüldüğünü anlattı. Şu ana kadar teşkilatın çok başarılı çalışmalar sergilediğini belirten Eroğlu, “Bu konuda iddialı olmak çok zor ancak biz hazırız. Teşkilatımız, ekiplerimiz hazır. Bu konuda geçen seneki gibi bu sene de sıkıntı olmadan atlatacağımıza inanıyorum. Ancak vatandaşlarımızın da yangınlar konusunda bu sene biraz daha duyarlı olmasını istiyorum. Bu sene biraz daha sıcak geçeceğe benziyor.” diye konuştu.

Hava sıcaklıklarının tahminlere göre ortalamanın bir santigrat derece daha yüksek olacağını ifade eden Eroğlu, bu konuda hazırlıkları tamamladıklarını, binden fazla su havuzu yaptıklarını, ayrıca tamamlanan 330 göletten de faydalanacaklarını dile getirdi.

Veysel Eroğlu, vatandaşlarında daha dikkatli olması halinde bu konunun hep beraber atlatabileceğini belirtti.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.