Güncel Analiz programı 13 Eylül 2012 yayın detayları
Güncel Analiz programı 13 Eylül 2012 yayın detayları
GÜNCEL ANALİZ / 13 Eylül 2012
Selçuk Yavuz ile Güncel Analiz programının canlı yayın konuğu İbrahim Yiğit oldu. İşte detaylar...

Her hafta birbirinden farklı konu ve konuklarla Türkiye'nin güncel ve siyasi nabzını ölçen 'Selçuk Yavuz ile Güncel Analiz' programı bu hafta yine çok önemli bir ismi canlı yayın konuğu olarak sizlerle buluşturuyor.

Selçuk Yavuz ile Güncel Analiz programının 13 Eylül 2012 Perşembe tarihli canlı yayın konuğu AK Parti İstanbul Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı İbrahim YİĞİT oldu.

İşte programın detayları

Bölüm 1

Bölüm 2

Bölüm 3

Bölüm 4

Bölüm 5

İbrahim YİĞİT kimdir?

İbrahim Yiğit, 8 Aralık 1947'de Erzincan Kamarık'ta doğdu. Babasının adı İsmail, annesinin adı Hatice'dir. Ziraat Yüksek Mühendisi ve Öğretim Görevlisi; Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirdi. Yüksek lisans yaptı. Tarım Bakanlığında teknik eleman, Köyişleri ve Kooperatifler Bakanlığında İl Müdürü, Ticaret Bakanlığında Teknik Danışman, Türkiye Şeker Fabrikalarında Bölge Şef Yardımcısı olarak görev yaptı. Deri sektöründe yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Balkan Bilim ve Ekoloji Derneği Üyesi olarak değişik ülkelerde konferanslar verdi.

Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcılığı, Başkan Vekilliği ve Büyükşehir Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu. Trakya Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak ders verdi. İstanbul Gübre Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 23. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. 24. Dönemde TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığına seçildi. Orta düzeyde Fransızca bilen Yiğit, evli ve 2 çocuk babasıdır.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.