Başkan Mehmet Mercan: Türkiye’de Dönerin tek temsilcisi Uluslararası Döner Federasyonu’dur
Başkan Mehmet Mercan: Türkiye’de Dönerin tek temsilcisi Uluslararası Döner Federasyonu’dur
EKONOMİ / 1 Şubat 2021
İşte detaylar...
Uluslararası Döner Federasyonu (UDOFED) Başkanı Mehmet Mercan son günlerde gündemlerden düşmeyen döner konusu ile ilgili önemli açıklmalar yaptı.
 
İşte Başkan Mehmet Mercan'ın yaptığı açıklamanın tamamı:
 
Gıda güvenliği konusunda son günlerde meydana gelen ve toplumun güvenilir gıda hassasiyetini sarsan bilinçli/bilinçsiz tüm algı operasyonlarına karşı mücadele edilmesi hususunda kararlılığımızı Uluslararası Döner Federasyonu (UDOFED) olarak bir kez daha deklare ediyoruz.
 
Özellikle son zamanlarda “Somut Olmayan Kültürel Miras Ulusal Envanteri’ne alınmış Dönerin hedef olarak gösterilmesi ise UDOFED’in Dönerin itibarının sağlanması için verdiği haklı mücadelenin, çalışmaların ne kadar doğru olduğunun kanıtıdır.
 
Türkiye’de Dönerin Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olarak tek temsilcisi Uluslararası Döner Federasyonu’dur. Sektöre hakim olmayan niteliksiz kişilerden, sektör dışındaki kişilerden alınan yorumlarla yapılan algı haberlerine, Döner sektörüne zarar verenlere karşı olduğumuzu ve her türlü platformda sonuna kadar mücadele edeceğimizi, hukuki haklarımızı kullanacağımızı belirtiriz.
 
Ülkemizin kültürel miras özelliği taşıyan geleneksel Dönerimiz konusunda sadece Uluslararası Döner Federasyonu değil tüm odaların, borsaların, STK’ların hassas davranmalarını bekliyoruz. Basın-Yayın kuruluşlarımızı da Döner hakkında mesnetsiz/yersiz, algı oluşturmaya yönelik haber, yorumlardan kaçınmaları konusunda uyarıyor ve çağrıda bulunuyoruz.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.