hilmisag
Prof.Dr.Daron Acemoğlu: Türk ekonomisi ile ilgili daha zor günler bizim önümüzde
Prof.Dr.Daron Acemoğlu: Türk ekonomisi ile ilgili daha zor günler bizim önümüzde
EKONOMİ / 21 Ağustos 2019
İşte detay...

Medyascope özel yayınına katılan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) Ekonomi Profesörü ve Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Daron Acemoğlu, Okan Yücel’in sorularını yanıtladı. Acemoğlu, hem Türkiye ekonomisinin durumunu hem de küresel ekonomik sistemin içinde bulunduğu durgunluğu değerlendirdi.
 
Acemoğlu, Çin ve ABD arasındaki ticaret savaşlarının henüz dünya genelindeki ekonomik durgunlukta ciddi bir pay sahibi olmadığını belirtirken buna rağmen Çin’in demokratik olmayan ülkeler için ekonomik büyüme açısından bir model haline geldiğini söyledi. Demokrasi ile yargı ve siyaset kurumlarının önemini de vurgulayan Acemoğlu, bu faktörler ile sürdürülebilir ve yüksek kaliteli ekonomik büyüme arasında ciddi bir ilişki olduğunu vurguladı. Daron Acemoğlu, Türkiye’nin içinde bulunduğu güncel ekonomik koşulları da değerlendirerek sorunların esas nedenleriyle uğraşılmadığını söyledi ve “Hâlâ kriz ekonomisi içindeyiz" dedi.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.