Naturalive'den yetişkin ve çocuklar için sağlıklı diş macunu
Naturalive'den yetişkin ve çocuklar için sağlıklı diş macunu
EKONOMİ / 25 Temmuz 2019
İşte tüm detaylar...
TANITICI REKLAM
 
Ürettiği sağlıklı ürünlerle adından sıkça söz ettiren Natural Yaşam Ürünleri İth. İhr. Tic. firması, çocuklar ve yetişkinler için imal ettiği diş macunu gün geçtikçe büyük pazarlara yayılmakta ve muhteşem dönüşler almakta.
 
Her geçen gün yoğun taleple karşılaşılan Naturalive Diş Macunu; Sls, Paraben, Formaldehit, Triclosan, Florür, Boya, Suni Tatlandırıcı İçermez!
 
Naturalive Diş Macunu'nun içeriğinde şu faydalı mamüller yer almakta:
 
Calcium Carbonate (Kalsiyum Minerali), Aqua (Saf Su), Sorbitol (Meyve Karbonhidratı), Glycerin (Bitkisel Gliserin),  Salvadore Persica Extract (Misvak Ekstraktı), Propolis, Decyl Glucoside (Mısır), Aroma (Doğal Nane Aroması), Menthol, Tea Tree Extract (Çay Ağacı Ekstaktı) 100ml
 
Piyasada yer alan diş macunlarının bir kısmının içerisinde yaygın kullanılan bazı zararlı maddeler ve etkileri şöyle:
 
Sodium lauryl sulfate(SLS):
Şampuanlar, sıvı sabunlar, diş macunları ve birçok temizlik ürününde kullanılmaktadır. Bu kimyasal deriden emilip, organlarda birikme yapabilmektedir. Ciltte alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilmektedir. Diğer bir araştırmada ise göz dokusuna zarar verip görme problemlerine neden olduğu görülmüştür. SLS 'ye düşük miktarda olsa da dioksan diye adlandırılan kanserojen madde üretim sırasında bulaşabilmektedir. Bu nedenle de ayrıca risk oluşturmaktadır. Ucuz ve iyi köpük sağlama özelliklerinden dolayı tercih edilmektedir.
 
Fluorid:
Diş macunlarında dişleri koruma amaçlı kullanılmaktadır. National Research Council (NRC) Uluslararası Araştırma Konsey?i; Fluorid yutulması durumunda ise beyin ve kemiklere zarar verebileceğini açıklamıştır. Bu nedenle özellikle diş macununu yutup yutmadığından emin olamadığımız çocuklarda fluorid içermeyen ürünler tercih edilmeli. Uzun süre kullanımda dişlere zarar verebilmektedir.
 
Propylene Glycol:
Petrolden elde edilmiş bir maddedir. Sinir sitemine ve bazı hassas organlara zarar verebilmektedir. Cilt gözeneklerini tıkayıp akne oluşumuna sebebiyet vermektedir. Her çeşit kozmetik üründe kullanılabilmektedir. Diş macunu, antiperspirant, deodorant, şampuan, krem, ıslak mendil, sıvı sabun, duş jeli v.b.
 
Formaldehit:
Uluslararası Kanser Araştırma Kurumu (International Agency for Research Cancer, IARC) tarafından kanserojen olarak nitelendirilmiştir. Japonya ve İsviçre'de kozmetik amaçlı kullanımı yasaklanmıştır. Özellikle temizlik ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kozmetik ürünlerde ise; şampuanlar, diş macunları, ojelerde, birçok temizlik ürününde ve bazı diş macunlarında kullanılmaktadır.
 
Paraben:
İngiltere Reading Üniversitesi'nde incelenen 20 göğüs tümörünün 18'inde paraben tespit edilmiş ve bazı Avrupa ülkeleri tarafından kullanımı yasaklanmıştır. Her çeşit kozmetik üründe koruyucu olarak kullanılabilmektedir. Krem, şampuan, ruj, antiperspirant, ıslak mendil, diş macunları v.b.
 
Triclosan:
Florida Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre ise; bu maddenin anne karnındaki bebeğin yeterli oksijeni almasına engel olduğunu ve bunun da bebeklerin beyinlerinde hasara neden olduğunu tespit edildi.
 
ABD'de Virginia Üniversitesinde yapılan çalışmada; triclosan suda bulunan klor ile birleşince zehirli madde olan kloroform gazı açığa çıktığı tespit edilmiştir. Bu gazın solunması depresyon ve kanser riskini tetiklemektedir. Triclosan ayrıca antibakteriyel özelliğinden dolayı sık kullanımda; uygulanan yüzeydeki mikropların güçlendiğine dair bir çok çalışma var. Bu nedenle mikroplar ilaçlara karşı dirençli hale gelip, ilaçların etkinliğini azaltmaktadırlar.
 
Sakkarin:
Suni tatlandırıcıdır. Birçok araştırmada mesane kanseri ile ilişkisi bulunmuştur.
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Naturalive (Natural Yaşam Ürünleri İth. İhr. Tic.) Hakkında:
 
Kimya Yüksek Mühendisi Kudret Livaoğlu, ''Zararlı Kimyasallardan Korunma Yöntemleriyle Sağlıklı Hayat'' isimli kitabının 2006 yılında yayımlanmasının ardından; kozmetiklerde yoğun olarak kullanılan zararlı kimyasalları içermeyen ve doğal hammaddelere dayalı alternatif ürünler geliştirmeye başladı.
 
1984 yılında kurulan aile şirketi, yapısı ve ünvanı değiştirilerek "Natural Yaşam Ürünleri İth. İhr. Tic." adını almış ve 2009 yılında kozmetik alanındaki faaliyetlerine başlamıştır. İlk olarak, doğal ter kokusu önleyicisi deodorantı geliştirip sağlığına önem veren tüketicilerin hizmetine sunmuştur.
 
Kısa zamanda kozmetik ve deterjanlarla birlikte ürün çeşidi 13'e ulaşmıştır. 2013 Yılında helal sertifikalandırma kuruluşu GİMDES tarafından temizlik ürünleri sertifikalandırılmıştır.
 
Ürünleri üretirken hem helal olması hem de insan ve çevreye karşı zararlı madde içermemesi firmanın en önemli kriterlerindendir.
 
Firma; tüketicilerin her türlü ihtiyacına cevap verebilmek için hizmet kalitesinden ödün vermeden ürün yelpazesini artırmaya devam etmektedir.
 
Naturalive %100 yerli sermaye ile kurulmuştur.
 
TANITICI REKLAM
 
 
( Haber Kaynağı: NAME HABER )
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.