hilmisag
Sanayiciler sandık başına gidiyor; Güçlü OSBÜK, Güçlü Türkiye sloganıyla Vahit Yıldırım Başkanlığa aday
Sanayiciler sandık başına gidiyor; Güçlü OSBÜK, Güçlü Türkiye sloganıyla Vahit Yıldırım Başkanlığa aday
EKONOMİ / 5 Temmuz 2019
İşte tüm detaylar...
Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu olan OSBÜK 17. Genel Kurulunu Ankara TOBB Kongre Merkezinde gerçekleştirecek.
 
Sanayi Bakanı Mustafa Varank’ın da katılımı ile 5 Temmuz Cuma günü Ankarada yapılacak Genel Kurul için, Türkiye genelindeki 331 OSB’den 750 den fazla delegenin oy kullanacağı seçimli genel kurulda 2 liste yarışacak.
 
Mevcut Başkan Memiş Kütükcü ile Türkiye’nin İhracat üstlerinden biri olan Gebze OSB’nin Başkanı Vahit Yıldırım yarışacak.
 
Birlik ve Beraberliği öne çıkartan Vahit Yıldırım’ın listesinde Türkiye’nin dört bir yanından ve her kesimi temsil eden OSB başkanları yer alıyor.
 
Başkan Adayı Vahit Yıldırım yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
 
Güçlü OSBÜK, Güçlü TÜRKİYE Daha İleriye…
 
Ülkesine hizmet sevdasıyla gecesini gündüzüne katan, emek ve alın terini yoğurup, üreten-istihdam sağlayan, ihracat yaparak “bu ülke bir lira daha zenginleşsin, bir kişiye daha ekmek kapısı olalım” düşüncesiyle aylarını, yıllarını milletine feda eden, bu ülkenin değerli Sanayicileri, İş İnsanları ve Yöneticileri.
 
Türkiye’nin dört bir yanında 331 OSB, On Binlerce Sanayici olarak, kıraç toprakları yeşerten, iş ve aş üreten, bulunduğu şehirlere değer katan, değer üreten SİZLER,
 
Yani BİZ;
Büyüyen ve Gelişen Türkiye’nin mayasını oluşturan,
Ekmeğini ve aşını üreten,
Birlik olarak, Birlikte olarak daha çok büyüyeceğimize inanan,
Ülkemizin dört bir yanındaki Sizlerden biriyiz BİZ:
 
Değerli Dostum,
 
Türkiye’nin lokomotif gücü olan Organize Sanayi Bölgelerinin üst kuruluşu OSBÜK’ü, Sanayicilerimiz için bir rehber, OSB lerimiz için bir Çözüm Merkezi, Bakanlığımızın Strateji Belgelerini hızla hayata geçiren ve Hükümetimizin hedeflerinde kolaylaştırıcı bir merkez, yük alan, değer katan ve vizyon geliştiren bir kuruluş yapmak için yola çıktık.
 
Belli bölgeler, belli kesimler, belli kuruluşlar için değil; tüm OSB’lerimiz ve Sanayicilerimizin dertlerine çözüm üretmek, birlikte sinerji oluşturmak, beraber yönetmek, uzlaşma kültürünü tesis etmek, birlikten güç oluşturmak için yola çıktık.
 
Karmadan - ihtisasa, ıslahtan - Tdi’ye, müteşebbis heyetten - genel kurula, derneklerden- odalara, belediyelerden - valiliklerimize kadar OSB’lerimizin bütününü kapsayan, coğrafi konumundan niteliğine kadar tamamını kucaklayan; çoğulcu, katılımcı, demokratik bir anlayışın hakim olduğu, saygın ve sözü dinlenen bir OSBÜK inşa etmek için,
 
Gazi M. Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet hedefine ulaşmak,
Erbakan Hoca’nın Ağır Sanayi Hamlesini devam ettirmek,
Özallı yılların yatırım atağını daha ileri götürmek,
ve
Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 vizyonunda ortaya koyduğu; yerli ve milli olabilmek, her ihtiyacımız olanı üretebilmek, ürettiğini dünyaya satabilmek ve bu çerçevede Organize Sanayi Bölgelerini şahlandırmak için yola çıktık.
 
Gece gündüz demeden, bir çocuk gibi büyüttüğümüz OSB’lerimizin; Üretimden - ArGe’ye, innovasyondan - yüksek teknolojiye, sosyal hayattan - sanata daha yaşanabilir alanlar olması için yola çıktık.
 
Cumhuriyet tarihimizin en başarılı projelerinden olan OSB’lerimizin kurumsal kimliğine yakışır, profesyonel kadrolarla donatılmış bir OSBÜK olması için yola çıktık.
 
Aziz Kardeşim,
 
Bu Ülkenin gelecek nesillerine daha güzel yarınlar bırakmak için BİZ VARIZ...
Güçlü Sanayici
Güçlü OSB’ler
Güçlü OSBÜK ve
Güçlü Türkiye hayalimizde “Siz de Bizimle Var mısınız?”
 
 
Vahit YILDIRIM
OSBÜK Başkan Adayı
GOSB Yönetim Kurulu Başkanı
 
VAHİT YILDIRIM KİMDİR?
 
1964 yılında Sivas’da çiftçi bir ailenin 6 çocuğunun ilki olarak dünyaya gelmiştir.
 
İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul da tamamlayan Vahit Yıldırım, hayallerine giden yoldaki en önemli adımlarından birini İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirerek gerçekleşmiştir.
 
Mezuniyetinin ardından 1987 yılında kurup, geliştirdiği ve alanında ülkemizin önemli üretim ve ihracat firmalarından biri olan Enka Cıvata İmalat ve Sanayi Mamulleri A.Ş. ile pek çok önemli projeye imza atmıştır. Halen yüzlerce kişinin çalıştığı Enka Cıvata yeni teknolojiler geliştiren bir ArGe Merkezini de bünyesinde barındırmaktadır.
 
Hep hayallerinin ardından giden Vahit Yıldırım halen, Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Kurucu Kuruluş Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.
 
“Doğduğum günden beri üretiyorum ve üretmeye de devam edeceğim, her şeyin sonu olduğu gibi, son geldiğinde tüm hayalim, hayallerimi gerçekleştirmenin mutluluğu olacaktır” diyen, Vahit Yıldırım’ın hayatta gerçekleştirdiği en güzel hayali hiç şüphesiz ki 3 kızıdır.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.