Konyaaltı Miami olur mu?
Konyaaltı Miami olur mu?
EKONOMİ / 23 Ocak 2018
Turizmde büyük yatırımlara imza atan Sunis Group tarafından dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili üzerinde inşa edilen 152 lüks konutluk Sunis Blue Residence projesi yaklaşık 80 milyon Euro’ya mal olacak.
TANITICI REKLAM
 
Antalya’nın Konyaaltı sahilinde yoğun çalışmalar sürüyor. Turizm sezonunun açılışına yetişeceği söylenen Konyaaltı sahili bambaşka bir görünüme kavuşuyor. Sahil Caddesi trafiğe kapatıldı, sahilin yeni hali için Maimi’yi aratmayacak deniliyor.
 
Konyaaltı Sahili Projesi’ndeki tamamlayacak olan diğer proje de Boğaçayı Projesidir. Bu projenin de ilk etabının çalışmaları başladı. Bu iki proje ile birlikte, Antalya yerleşim ve yaşam aksında değişimin izleri hemen farkedilemeyeceği başlandı.
 
Konyaaltı yeni yaşam merkezi olunca, buradaki projeler de Konyaaltı Sahili’nin yeni haline göre içerik ve yapısal değişime uğradı. Ardı ardına yeni projelerin geldiği görülüyor. Bunlardan biri de Sunis Blue Residence...
 
Turizm sektöründe 5 büyük otel ve 8 bini aşkın yatak kapasitesiyle faaliyet gösteren Suniş Yapı, 80 milyon Euro'luk bir yatırımla Antalya'nın ilk büyük  rezidans projesini gerçekleştiriyor. Suniş Blue Residence olarak adlandırılan ve her biri ayrı mimari tasarıma sahip 152 daireden oluştuğu açıklanan projenin 2018 sonunda tamamlanması planlanıyor. 
 
Antalya'da medya mensuplarına proje hakkında bilgi veren Suniş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ünal, son iki yılda turizm sektöründe yaşanan sorunlara dikkat çekerek "2017'de Rusların geri dönmesiyle Antalya turizmde bir toparlanma olsa da henüz riskler sürüyor.Biz de risk yönetimi olarak yeni otel projelerimizin yanı sıra  konut ve gayrimenkul alanına da yatırım yapmaya karar verdik. Bizim gayrimenkul alanında da deneyimimiz var. Bizim buradaki hedefimiz Konyaaltı’nda hem yazlık hem kışlık olarak hizmet verecek şekilde 5 yıldızlı otel formatında bir konut projesine imza atmak. Projemize çok güveniyoruz. Kaba inşaatı bitirmeden satışa geçmedik. Proje üzerinden satış yapmadık.Şimdi projenin kaba inşaatı bitti. Satış konusunda iyi bir taleple karşılaşacağımıza inanıyoruz "dedi.Namık Ünal, projeyi satarken komşuluk ilişkilerine özen göstererek seçici davranacaklarını söyledi. 
 
-" VERİMSİZ DİYE KIZ ÇOCUKLARINA BIRAKILAN ARAZİ"- 
 
Namık Ünal, projenin üzerinde gerçekleştiği arazinin dededen kalma bir mülk olduğunu ve bugün Konyaaltı gibi bir bölgede çok değerli bir yatırıma dönüştüğünü belirterek," "Bilindiği gibi Antalya'da zamanında sahillerde ve deniz kıyısındaki araziler, tarlalar verimsiz diye kız çocuklarına bırakılırmış. Bizim dededen kalma bu arazi de kız çocuklarına bırakılmış verimsiz diye. Şimdi bu verimsiz arazi dünyanın en güzel sahilinde yer alıyor. Biz de aile olarak 80 milyon  Euro'luk bir yatırımla her şeyin en kalitelisini kullanarak bu projeye hak ettiği değeri veriyoruz"dedi. 
 
-"KONYAALTI DÜNYADA BİR TANE" - 
 
Lüks konut ve residans alanında İstanbul'da bir arz fazlası olsa da bunun Antalya için geçerli olmadığını söyleyen Ünal," Dünyada bir tane Antalya, bir tane de Konyaaltı var. Bizim proje Antalya'nın gerçek anlamda ilk ve tek rezidans projesi olacak. Hem ev hem de otel konforunu birlikte sunacağız. Konyaaltı dünya çapında bir sayfiye yerine dönüşüyor. Biz de Konyaaltı'nın yeni görünümüne değer katacağımıza inanıyoruz"diye konuştu. 
 
Projeyi metrekare başına 3 bin 500 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunacaklarını belirten Ünal, satışların 10 Şubat 2018 yılında başlayacağını ve projeyi 2018 yılı sonuna kadar bitirmeyi hedeflediklerini söyledi. 
 
-HEDEF YATAK KAPASİTESİNİ 10 BİNE ÇIKARMAK-
 
Otel yatırımları konusunda da bilgi veren Namık Ünal, İzmir- Seferihisar ve Antalya-Side’de iki yeni proje için daha hazırlandıklarını belirtirken, Seferihisar’da bir termal butik otel yaparak turizmdeki yatak kapasitelerini 10 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
 
Grup CEO'su Murat Erdoğan ise tümüyle akıllı ev sistemleriyle donatılan Sunis Blue Residence’ın 14 bin 700 metrekarelik alanda kurulduğunu aktararak; “152 adet konutun yer aldığı proje, açık ve kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, kapalı otopark, spa merkezi, hamam, sauna, spor salonu ve sosyal tesisler içeren yaklaşık 69 bin 600 metrekare inşaat alanına sahip”dedi.
 
TANITICI REKLAM
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.