Av.Temel Başalan: İstanbul’daki konutlarda su tarifesine % 5 indirim yapıldı
Av.Temel Başalan: İstanbul’daki konutlarda su tarifesine % 5 indirim yapıldı
EKONOMİ / 15 Kasım 2017
"Gönlümüz ücretsiz su temin etmeyi arzu ediyordu ama"
Alınan kararlarla ilgili açıklama yapan İBB, AK Parti Grup Başkanvekili Av.Temel Başalan, İSKİ’nin kar amacı gütmeyen bir kamu kuruluşu olduğunu belirterek, şehit ve gazilere neden ücretsiz su veremediklerini, “Bu kararı alırken, şehit aileleri ve gazilerimize ücretsiz su temin etmeyi gönlümüz arzu ediyordu. Ancak, Özerk bir bütçeye sahip olan İSKİ, tüm içme suyu ve atık su işletme sürekliliğini ve yatırımlarını, su gelirleriyle karşılamaktadır. Su fiyatları belirlenirken hayati öneme haiz İstanbul halkına sürekli su temin edilmesi başta olmak üzere; bütçe gelir/gider dengesinin kurulması ve yeni yatırımlara kaynak oluşturulması hususları göz önünde bulundurulmaktadır” sözleriyle açıkladı.
 
KİMLER KADEMELİ TARİFEDEN MUAF OLACAK? 
 
“Sosyal Belediyecilik” anlayışı çerçevesinde Tarifeler Yönetmeliğinde de değişikliğe gittiklerini ifade eden Av.Temel Başalan, “Aldığımız bu kararla tüm şehit ve gazilerimizin aileleri ile engelli ve dar gelirli vatandaşlarımızın kullandıkları su tarifeleri yeniden düzenledik. Söz konusu abonelerimiz “Kademeli Tarife” den muaf tutulmak suretiyle Konut 1 kademesinden tarifelendirilmeleri sağlanacak. Şehit ve gazilerimizin aileleri ile engelli vatandaşlarımıza tanınan yüzde 50 indirim hakkı da devam edecek” diye konuştu.
 
Su Satış Tarifeleri ve Hizmet Tarifeleri, İSKİ Yönetim Kurulu'nun teklifi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin onayı ile belirleniyor.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.