clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
2017'de Emeklileri hem Ocak hem de Temmuz'da zam bekliyor
2017'de Emeklileri hem Ocak hem de Temmuz'da zam bekliyor
EKONOMİ / 23 Kasım 2016
İşte detaylar...
Enflasyon tahminlerine göre; SSK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 3.73 + yüzde 3.59 zam alacak. Memur emeklilerinin artışları ise yüzde 3 + yüzde 4.59 olacak.
 
Zamlar şekillenmeye başladı
 
Emeklinin zam hesabı tamam Takvim'de yer alan habere göre, yeni yıl yaklaşırken, emeklilerin zamları da şekillenmeye başladı.
 
2017'de çifte artış hakkı
 
Emeklinin zam hesabı tamam Hem Ocak'ta hem de Temmuz'da zam alacak olan emeklilerin maaşlarında yaşanacak artışlar enflasyon tahminleriyle ortaya çıktı.
 
Kim, ne alacak?
 
Emeklinin zam hesabı tamam Memur emeklilerinin artışları ise yüzde 3 + yüzde 4.59 olacak.
 
Enflasyon kadar zam alacaklar
 
Emeklinin zam hesabı tamam SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Ocak ve Temmuz'da bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon kadar zam alacak.
 
Enflasyon tahmini
 
Emeklinin zam hesabı tamam Enflasyonun 2016'nın ikinci 6 aylık döneminde yüzde 3.73, 2017'nin ilk yarısında ise yüzde 3.59 olması bekleniyor.
 
Ocak zammı...
 
Emeklinin zam hesabı tamam Bu tahminler tutarsa, SSK ve Bağ-Kur emeklileri Ocak'ta yüzde 3.73, Temmuz'da yüzde 3.59 zam alacak.
 
Zam Ocak ve Temmuz'da belli olacak
 
Emeklinin zam hesabı tamam Emekliler aynı ay zamlı maaşını alacak. Yani SSK ve Bağ-Kur emeklileri, kesin zam oranlarını maaşların artacağı ayın başında öğrenecek.
 
Temmuz'da enflasyon farkı var
 
Emeklinin zam hesabı tamam Memur emeklilerinin maaşlarına ise 2017'de toplu sözleşmede belirlenen artışlar yansıtılacak. Buna göre; memur emeklilerine Ocak'ta yüzde 3, Temmuz'da 4 zam verilecek, ayrıca enflasyon farkı oluşursa bu da söz konusu artışlara eklenecek.
 
Kim, ne alacak?
 
Emeklinin zam hesabı tamam Memur emeklilerine Ocak'ta fark yansıtılması için 2016'nın ikinci 6 aylık döneminde enflasyonun yüzde 5'i aşması gerekiyor. Temmuz'da fark olması için de 2017'nin ilk yarısında enflasyonun yüzde 3'ü geçmesi gerekiyor.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.