clubfamilia2021
Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Mahmut Özer: Öğrencilerle ilgili ne aşı ne PCR zorunluluğu var. Velinin rızası olmadan çocuğa asla PCR testi yapılmayacak
Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Mahmut Özer: Öğrencilerle ilgili ne aşı ne PCR zorunluluğu var. Velinin rızası olmadan çocuğa asla PCR testi yapılmayacak
EĞİTİM / 13 Eylül 2021
İşte tüm detaylar...

Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Mahmut Özer, okulların açık kalmaya devam edeceğini belirterek, "Öğrencilerle ilgili ne aşı ne PCR zorunluluğu var. Velinin rızası olmadan çocuğa asla PCR testi yapılmayacak" ifadelerini kullandı.
 
TRT Haber canlı yayınında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Mahmut Özer, vaka nedeniyle tatil edilen hiçbir okul yok olmadığını; 850 bin sınıfın sadece 198'inde vakalar nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini söyledi. "Okullar açık kalacak, yüz yüze eğitimi inşallah devam ettireceğiz" diyen Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Mahmut Özer, "Tüm okullarımızda uyulması gereken kuralları belirledik. Okullarımızın açık kalması için her türlü tedbir alınacak. Vakaların yaygınlaşması durumunda okulla ilgili değil sınıfla ilgili karar alacağız. Okullar açık kalmaya devam edecek" ifadelerini kullandı.
 
"İkili sisteme geçilebilir"
 
Ayrıca "ders süreleri ile ilgili il veya ilçe değil okul bazlı karar alınması" gerektiği görüşünü aktaran Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Mahmut Özer, "Problemin olduğu okulda ikili sisteme geçilebilir" dedi.
 
Okullardaki aşılama durumu nedir?
 
"Aşı gönüllülük esasına dayalı olmasına rağmen öğretmenlerin aşılanma oranı Türkiye ortalamasından yüksek" diyen Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Mahmut Özer, devamında şunları kaydetti:
 
"En az bir doz aşı olan öğretmen oranı % 91'e çıktı. İki doz aşı olan öğretmenlerin oranı % 78. Öğretmenlerimiz sadece kendi sağlıkları için değil toplumda örnek olma açısından da çok başarılılar."
 
"Velinin rızası olmadan çocuğa PCR testi yapılmayacak"
 
"Öğrencilerle ilgili ne aşı ne PCR zorunluluğu var. Velinin rızası olmadan çocuğa asla PCR testi yapılmayacak. Uygulamanın ne zaman başlayacağını yakında Sağlık Bakanlığımız açıklayacak" diyen Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Mahmut Özer, bakanlığın duyurduğu "15 bin yeni atama" hakkında da konuşu. Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Mahmut Özer, "15 bin yeni atama ek atama değil bu. 2020 KPSS'sine girenler diyor ki 2021'ler bu hakkı kullanmasın. Süresi geçmemiş tüm adaylara başvuru hakkı tanıdık. Tüm öğretmenlerimize eşit bir şekilde kapı açtık. En yüksek puanda olan öğretmeni sisteme dahil etmeye çalışıyoruz" sözlerini kaydetti.
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
5 Mayıs 1970 yılında Tokat'ta doğan Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Mahmut Özer, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden (1992) mezun olmuştur. 1992-1994 yılları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında Elektronik Mühendisi olarak görev yapmıştır. Yüksek Lisans ve Doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında sırasıyla 1996 ve 2001 yıllarında tamamlamıştır. 1994-2002 yılları arasında Gazi Osmanpaşa Üniversitesinde Öğretim Görevlisi, 2002-2010 yılları arasında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.
 
28 Kasım 2010 - 4 Ekim 2017 tarihleri arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü olan Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Mahmut Özer, 1 Ağustos 2015-1 Ağustos 2016 tarihleri arasında Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Başkanlığı yapmıştır. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan vekilliği ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyeliği görevlerini de yürüten Özer, 4 Ekim 2017 tarihinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı görevine atanmıştır. Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Mahmut Özer, 8 Ağustos 2018 - 5 Ağustos 2021 tarihleri arasında Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 6 Ağustos 2021 tarihinde Millî Eğitim Bakanı olarak atanmıştır.

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.