Çekmeköy Belediyesi, makale, öykü ve şiirlerden oluşan iki kitabı, bilim, kültür ve sanat dünyasına kazandırdı
Çekmeköy Belediyesi, makale, öykü ve şiirlerden oluşan iki kitabı, bilim, kültür ve sanat dünyasına kazandırdı
EĞİTİM / 8 Ocak 2019
Kitapseverlerin beğenisine sunulan kitapların tanıtım toplantısı Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde belediye binasında gerçekleştirdi.
Programa; AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurettin Yiğit, Yazar Ali Ural, Doç. Dr. Numan Sabit Çetin, Yenilik Akademisi ve Açık Fikir Platformu öğrencileri katıldı.
 
Açık Fikir Platformu Yazarlık Akademisi öğrencilerine yazarlık eğitimi veren Ali Ural,  Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurettin Yiğit konuşmalarında bilime ve sanata verdiği destekten ötürü Çekmeköy Belediyesi’ne teşekkür ettiler.
 
AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı;” Gençlerin içinde olduğu projelerde çok heyecanlanıyoruz. Bu yaşta kendilerini ifade edebilen gençlerin olması en büyük kazancımız,” dedi.
 
Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da konuşmasında; Belediye olarak eğitime, bilime, sanata, gençlerimize verdiğimiz önemi bu projelerde buluşturduk. Gençlere fırsat verilmesinden yanayız. Bizim gibi kurumlar gençlere ne kadar çok imkan tanırsa bu topraklardan o kadar çok Aziz Sancar’lar yetişir,” dedi.
 
BENCE BİLİM
 
Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Prof. Dr. Sinan Canan, Prof. Dr. Nihat Akkuş gibi ünlü bilim insanlarının da makaleleri ile yer aldığı Bence Bilim Kitabı’nda bilimin geçmişten günümüze insanoğlunun hayatındaki yeri ve gelecekteki rolü anlatılıyor.
 
AÇIK FİKİR HARMANI
 
Açık Fikir Platformu Yazarlık Akademisi öğrencileri tarafından kaleme alınan öykü ve şiirlerin bir araya geldiği kitap 32 bölümde oluşuyor. Lise öğrencilerinin metinlerinden oluşan kitabın çizimleri Ayşe Ural’a ait.
 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.