İstinye Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen "Dilimiz Kimliğimiz" adlı etkinlik, Milletvekili Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti
İstinye Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen
EĞİTİM / 16 Nisan 2018
İşte detay...
İstinye Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen "Dilimiz Kimliğimiz" adlı etkinlik, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı Ekrem Erdem’in katılımıyla 9 Nisan Pazartesi günü İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü’nde gerçekleşti.
 
Konuşmasına sözlü iletişimin başlangıcı olan selamlaşmanın önemine vurgu yaparak başlayan Ekrem Erdem, başarının ilk şartının anadili iyi kullanmak olduğunu belirtti. Dilin geçmişimiz, bugünümüz ve geleceğimiz olduğunu hatırlatan Ekrem Erdem, "Dille konuşur, düşünür ve anlaşırız. Dil olursa insan, dolayısıyla da millet olur" sözleriyle dilin milletleri kalıcı hale getirdiğine dikkat çekti. Türkçenin yapısını ve kökenini ayrıntılarıyla anlatan Ekrem Erdem, dilimizin eklemeli yapısının yeni kelimeler türetmeye uygun olduğunu belirtti. Dilimizi her alanda yabancı kelimelerden kurtarmamız gerektiğinin altını çizen Ekrem Erdem, bu bağlamda "F" klavye kullanmanın öneminden bahsetti.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.