Türkiye'nin Dahi İsimlerinden, Bir numaralı Eğitim Uzmanı, TV Programcısı, Yazar Burak Kılanc, yarın Orhangazi'de 3 ayrı konferans verecek
Türkiye'nin Dahi İsimlerinden, Bir numaralı Eğitim Uzmanı, TV Programcısı, Yazar Burak Kılanc, yarın Orhangazi'de 3 ayrı konferans verecek
EĞİTİM / 5 Nisan 2018
İşte detaylar...
Yaptığı büyük çalışmalarla Türk eğitiminde marka olan İstinye Üniversitesi Genel Sekreteri Burak Kılanç, yarın (06.04.2018-Cuma) Orhangazi'de üç ayrı okulda onikinci sınıf öğrencileri için üniversiteye hazırlık aşamasında hayati bilgilendirmelerde bulunacak.
 
Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek konferansların detayları şöyle:
 
1.KONFERANS: 
Saat 09.30'da Orhangazi Anadolu Lisesi 
 
2.KONFERANS: 
Saat 11.00'de 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi 
 
3.KONFERANS: 
Saat 14.00'de Çok Programlı Anadolu Lisesi
 
BURAK KILANÇ KİMDİR?
 

1970   Ankara doğumlu, Nilüfer ile Yılmaz’dan olma, Ruken’in eşi, Bahar Deren ve Yılmaz Kemal’in babasıdır.

1981 - İstanbul, Laleli, Koca Ragıp Paşa İlkokulu

1988 - İstanbul (Erkek) Lisesi

1993 - Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, Lisans

1996 - Boğaziçi Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı, Lisansüstü

1996 - Londra Üniversitesi, Imperial College, CARE, Lisansüstü

1997 - İstanbul Üniversitesi, İşletme İktisadı Enstitüsü, Finans Yönetimi, Lisansüstü mezunudur.

1993-1995 arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi, 1996-1997 arasında İstanbul Sanayi Odası’nda uzman olarak çalışmıştır. Kurucu akademik kadronun bir üyesi olarak 1 Ekim 1997’de çalışmaya başladığı İstanbul Kültür Üniversitesi’nde 1999-2012 yılları arasında ArGe Merkezi’nin yöneticisi olarak görev yapmıştır. 1 Ocak 2013 - 31 Ağustos 2014 tarihleri arasında ise üniversitenin genel sekreteri olarak çalışmıştır.

1 Eylül 2014-31 Ağustos 2016 tarihleri arasında Nişantaşı Üniversitesi’nde İcra Kurulu Üyesi olarak görev almıştır.   Burak Kılanç, 4 Eylül 2016 tarihinden bu yana İstinye Üniversitesi’nin Kurucu Genel Sekreteridir.

Öncelikli uzmanlık/çalışma alanı yükseköğretim yönetimi ve pazarlamasıdır.

Veri tabanı yönetimi ve yazılım mimarisi konularında iyi olduğu rivayet edilmektedir.

Mühendislikte çizim, mühendislik ekonomisi, standartlar-kalite-akreditasyon, entegre yönetim sistemleri, lisans ve lisansüstü seviyede verdiği derslerdir.

Burak KILANÇ, DoğruTercih Projesi’nin yaratıcısıdır. Sadece www.dogrutercih.com web sitesi ile on yılda içinde 3 milyonu aşkın gencin yaşamına dokunmuş, üniversite tercihlerine yön vermiştir. Lise Tomografisi, Bölüm Tomografisi, Net Sihirbazı, Tercih Süzgeci, Tercih Motoru ve benzeri pek çok bilgisayar programı kendisi, ekibi ve öğrencilerinin eseridir.

CNNTÜRK, Habertürk, NTV ve SkyTürk kanallarında uzman moderatör olarak 200’ün üzerinde TV programı yapmıştır. Ulusal TV kanallarında 140’ın üzerinde haber bültenine ve açık oturuma konuk olarak katılmıştır.

Akşam (2005, 2006, 2009, 2012, 2013, 2014), Cumhuriyet (2009), Habertürk (2010), Hürriyet (2007), Milliyet (2009) gazetelerinde 90’ın üzerinde eğitim sayfası hazırlamış ya da hazırlanmasına katkıda bulunmuştur.

Türkiye genelinde 200’ü aşkın konferansta öğrencilere görüş ve tecrübelerini aktarmıştır.

2009-2011 yılları arasında Işık Üniversitesi, 2010-2012 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüklerine yükseköğretim pazarlaması konusunda danışmanlık yapmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından model olarak nitelendirilen, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün YÖNVER Projesi’nin eş başkanıdır.

Burak Kılanç, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi tercih platformu olan Üniversite Tercih Merkezi’ni kurmuş ve 2014-2016 yılları arasında Direktör olarak yönetmiştir. Bu proje kapsamında, Türkiye’nin ilk YGS oyunlaştırma projesi YGS Mania’yı geliştirmiştir.

Uluslararası kalite, çevre, iş sağlığı güvenliği ve bilgi-veri güvenliği konularında uluslararası denetçidir. Alman DQS, Fransız UTAC ve Türk Loydu belgelendirme kuruluşlarının denetimlerinde görev almaktadır. Kağıt üzerinde değil, gerçekten denetçidir. Sahada 250 günün üzerinde denetim deneyimi vardır.

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Mütevellisidir. Kasım 2010’dan beri Vakıf Yönetim Kurulu’nun asil üyesi olup vakfa bağlı öğretim kurumlarının kurucu temsilcisidir. (www.ielev.org.tr)

2016 senesinde hayata geçen ve Türkiye Yükseköğretim Sistemi’nin girdi ve süreç verilerinin işlenmiş bilgiye dönüştürülerek kamuoyu ile paylaşıldığı plarform olan YÖK Atlas Sistemi’nin oluşturulmasında, veri tabanı ve yazılım tasarımı, analizi, işlenmesi yönetimi ve iletişimi konularından proje yürütücüsü ve danışman olarak YÖK Başkanlığı tarafından görevlendirilmiştir.

Kalkınma Bakanlığı'nın 11.Kalkınma Planı çalışmalarında, Eğitim Sistemin'de Kalitenin Yükseltilmesi Özel ihtisas Komisyonu üyesi olarak görev almaktadır.

Burak Kılanç, keşfedilecek ve yaşama geçirilecek pek çok proje olduğuna inanmaktadır.

Burak Kılanç, NAME HABER ( www.namehaber.com ) sitemizde Köşe Yazıları yayınlanmakta.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.