Doç.Dr.Murat Yalçıntaş, Endonezya'daki konferansta konuştu
Doç.Dr.Murat Yalçıntaş, Endonezya'daki konferansta konuştu
EĞİTİM / 26 Mart 2018
İşte detay...

Türkiye'nin marka isimlerinden, İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi ve Öğretim Üyesi Doç.Dr.Murat Yalçıntaş Endonezya’daki konferansta dördüncü sanayi devriminin işletmelere olası etkilerini anlattı.

MURAT YALÇINTAŞ KİMDİR?
 
1965 yılında İstanbul'da doğan Murat Yalçıntaş, 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Vrije Universiteit’de (Brussel/BELÇİKA) Yönetim Bilimleri Programı’nda yüksek lisans yapmıştır. Yalçıntaş, daha sonra 2 yıl Brüksel'de AB'de uzman araştırmacı olarak çalıştı. Yalçıntaş, 3 yıl uluslararası bir kalkınma bankasında proje uzmanı olarak görev yaptıktan sonra Türkiye'ye döndü ve özel sektörde girişimci olarak faaliyetlerini sürdürdü. Döküm ısıtma-havalandırma ve telekomünikasyon sektörlerinde şirketleri bulunan Yalçıntaş, İTO’da 70 no'lu Madeni Eşya Komitesi'nden 1995 ve 1999 seçimlerinde İTO oda meclis üyeliğine seçilmiştir. 2005 yılında yapılan seçimde İstanbul Ticaret Odası Başkanı olan Dr. Murat Yalçıntaş, çok iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca, orta düzeyde Almanca ve Arapça bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır. Doktorasını 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşetme Anabilim Dalında tamamlamış olan Dr. Murat Yalçıntaş, halen İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde doçent olarak akademik kadroda görev yapmaktadır.
 
Araştırma alanları: Liderlik, Stratejik Yönetim.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.