Medipol Üniversitesi Kuzey Kampüste genç hukukçulara yönelik bir konferans gerçekleştirildi
Medipol Üniversitesi Kuzey Kampüste genç hukukçulara yönelik bir konferans gerçekleştirildi
EĞİTİM / 7 Aralık 2017
Medipol Üniversitesinde düzenlenen programda konuşan ünlü avukat Altın Mimir, "bir kişinin avukatlığını yapabilmek için o kişinin haklarının gerçekten ihlal edildiğine inanmak gerektiğini" söyledi.

Medipol Üniversitesi Kuzey Kampüste genç hukukçulara yönelik bir konferans gerçekleştirildi.

‘Genç Hukukçulara Tavsiyeler’ başlığı altında yapılan programı Toplumsal Düşünce Kulübü organize etti.

Etkinlikte ilk sözü alan Medipol Üniversitesi Ceza Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet Emin Artuk, "hukuk öğrencilerinin sadece teoride değil pratikte de iyi olmaları gerektiğine" işaret etti.

Prof.Dr. Mehmet Emin Artuk, "öğrencilerin aldıkları teorik eğitimleri adliyelerde çalışarak pratik hayata uyarlamalarının gereğine" işaret etti.

Programa katılan diğer konuşmacı Av.Altın Mimir ise "avukatların adaletin temsilcileri olduğunu ve avukatsız bir adalet sisteminin olamayacağını" söyledi. Avukatlığın toplumdaki önemine dikkat çeken

Av.Altın Mimir, "avukatların adaletin ve doğrunun yanında olması gerektiğini" belirtti.

Av.Altın Mimir, "bir kişinin avukatlığını yapabilmek için o kişinin haklarının gerçekten ihlal edildiğine inanmak gerektiğini" ifade etti.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.