Engellilerin Arnavutköy'deki cenneti, "Özel Çarem-2 Bakım Merkezi" açıldı!
Engellilerin Arnavutköy'deki cenneti,
EĞİTİM / 29 Kasım 2017
İşte detaylar...
TANITICI REKLAM
Arnavutköy ve Sultangazi'de yaptığı eğitim kurumları ve bakım merkezleri gibi yatırımlarla bölgemizin kalkınmasında ve bölge insanımızın istihdamında önemli rol oynayan Sayın Süleyman Tuna Arnavutköy’e bir engelli bakım merkezi daha kazandırdı.
Yeni açılan merkez resimlerde de görüleceği üzere etrafı tamamen merkez binası ile çevrili olmasıyla ve ortasında engellilerin güven içerisinde gezip eğleneceği bir avlunun olmasıyla gelen ve geçen herkesin dikkatini çekmekte ve hayranlık uyandırmakta.
Merkezin tek katlı olması da engellilerin bina içerisinde rahat erişilebilirliği ve kurum içi kontrolün rahat olması açısından da avantaj sağlamakta.
Ortadaki avlu yapısı ve binanın iç kullanım alan özellikleri ile eski Osmanlı medreselerini andıran Çarem 2 bakım merkezi açılalı bir ay olmasına rağmen örnek gösterilen merkezler arasına girmeyi başardı ve bölge insanları açısından bir iş kapısı ve bakıma muhtaç engelliler için de bir umut kapısı oldu.
Kuruluşta ruhsal yönden engelli bireylere 7 gün 24 saat yatılı bakım hizmeti  verilmektedir.
Gece ve gündüz sürekli olarak sağlık personellerinin sağlık hizmetlerini yürüttüğü psikologların mesleki ve sosyal çalışmalar yaparak terapi hizmeti verdiği Merkez'de ayrıca 400 saatlik eğitimin ardından yapılan somayla hasta bakıcı olmaya hak kazanan bakım personelleri ile de nitelikli bakım hizmeti verilmektedir.
Toplum içerisinde gerek kimsesiz gerekse aileleri tarafından bakımında zorlanılan bir çok engelliye anne baba öğretmen olan Çarem Bakım Merkezinin fedakar çalışanlarını kutluyor Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Tuna‘yı da bu başarılı çalışmalar ve bölgeye yaptığı katkılardan dolayı tebrik ediyoruz.
Ayrıca bu Merkezin yapımında emeği geçen tüm bölge insanı ve idarecilerine de bu bağlamda Şükranlarımızı iletiyoruz.
Adres : Yıldırım Beyazıt Caddesi No 206 208 Bolluca Yolu Üzeri Arnavutköy - İstanbul
TANITICI REKLAM
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.