Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin: Gençlerine yol göstermeyen bir millet yok olmaya mahkumdur
Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin: Gençlerine yol göstermeyen bir millet yok olmaya mahkumdur
EĞİTİM / 24 Kasım 2017
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Prof.Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde özel program düzenlendi.
En kıymetli hazine olan bilginin kapılarını bizlere açan öğretmenler için 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği düzenlendi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Tuhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Binnur Demir aday öğretmenler adına konuşma yaptı. Milli eğitim sancağının yurdun her yerinde dalgalandığını ifade eden Demir, “Bizlere armağan edilen 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü sevinçle kutluyoruz. 24 Kasım öğretmenlere olan saygıyı yenileme günüdür. Öğretmenlik meslekleri doğuran ana gibidir. Öğretmen toplumu iyiye güzele yöneltir”. ifadelerini kullandı.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar da yaptığı konuşmada öğretmenlik mesleğini diğer mesleklerden ayıran en önemli unsurun insan yetiştirmesi olduğunu kaydederek, “Bizim temel amacımız öğrenciyi sadece akademik anlamda yetiştirmek değildir. Öğretmenlik mesleğinin asıl amacı, öğrenciye kimlik inşa etmektir”. dedi.
 
“Gençlerine Yol Göstermeyen Bir Millet Yok Olmaya Mahkumdur”
 
Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de programa katılarak öğretmenlerin sevincine ortak oldu. Programda konuşma yapan Başkan Keskin, “Geleceğimizi inşa eden, yavrularımızı bilgiyle donatan kıymetli öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Sizler bu necip milletin gençlerinin, en büyük yol göstericilerisiniz. Öğrencilerinize aktardığınız her bilgi, milletimizin geleceğini aydınlatan bir ışıktır. Yetiştirdiğiniz her öğrenci, aydınlık Türkiye’nin umududur. O nedenle öğretmenlik; hem önemli bir meslek hem de kutsal bir görevdir. Hepinize emekleriniz için teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum”. ifadelerini kullandı.
 
Türkiye’nin üstlendiği misyona da değinen Başkan Keskin, “Sizlerin bilgileriyle donanacak genç beyinler sadece kendi milletine karşı sorumlu değildir. Necip milletimiz, son yıllarda mazlum coğrafyanın umudu, küskün coğrafyanın ışığı olmuştur. Bundan dolayı gençlerimizi iyi yetiştirmeli, onları her alanda engin bilgilerle donatmalı, terör örgütlerine heba etmemeliyiz. 15 Temmuz’da yaşadığımız hain işgal girişimi, terör örgütü FETÖ’nün gerçek yüzünü göstermiş; eğitim adı altında Türkiye’yi nasıl işgal etmeye yeltendiğini, gün yüzüne çıkartmıştır. Eğitim sistemimizi yeniden yapılandırırken, bu ve benzeri terör örgütlerine de artık geçit verilmemelidir”. dedi.
 
Sultanbeyli Belediyesi’nin eğitim alanında yaptığı çalışmalara da değinen Başkan Keskin, eğitimin ve gençlerin en önem verdikleri konu olduğunun altını çizdi. “Gençliğine yatırım yapmayan, gençlerini ihmal eden, gençlerine yol göstermeyen bir millet yok olmaya mahkum; değerlerini kaybetmeye mecbur” olduğunu belirten Başkan Keskin, “Çağın gereksinimlerine uymayan, öğrencinin geleceğini aydınlatmayan eğitim sistemleri de, bizi geriye götürür. Bundan dolayı eğitimcilere, öğretmenlere, yöneticilere büyük görevler düşmektedir”. ifadelerini kullandı.
 
Başkan Keskin’in ardından konuşan İlçe Kaymakamı Metin Kubilay da yaptığı konuşmada tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Tüm eğitimcilere fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür eden Kaymakam Kubilay, “Eğitimde kalitenin artması için çok yoğun bir seferberlik başlatmış durumdayız”. dedi.
 
Konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın öğretmenler günü mesajı okundu. Sonrasında ise emekli olan öğretmenlere teşekkür plaketi takdim edildi. Öğretmenlerden oluşan koronun seslendirdiği müzikler ise dinleyenlere keyifli anlar yaşattı.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.