İşte Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Yel’in öğretmenler günü mesajı
İşte Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Yel’in öğretmenler günü mesajı
EĞİTİM / 23 Kasım 2017
İşte NAME HABER ( www.namehaber.com ) Yazarımız, AK Parti MKYK Üyesi, Tekirdağ Milletvekili, TBMM İç İşleri Komisyonu Üyesi Mustafa Yel'den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı...
Bilindiği üzere, Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ´başöğretmen´ sıfatını alması vesilesiyle, 24 Kasım gününü her yıl Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz. Dünyanın en önemli, en kutsal mesleğinin gününü kutladığımız bugün, tarih içinde her zaman ayrı bir yer verilen, en kutsi makamlara layık görülen sevgili öğretmenlerimizi coşkuyla selamlıyor, bütün öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü gönülden kutluyorum.
 
Bizler, toplum olarak, millet olarak, ülke olarak, yarınlara hoş bir sedadan fazlasını bırakmak, çocuklarımıza güvenli ve zengin bir gelecek, özgür ve güçlü bir devlet emanet etmek istiyorsak, öğretmenlerimizi baş tacı etmeli, onları korumalı ve mesleklerini en iyi şekilde icra etmenin yollarını sunmalıyız. Bizleri bir araya getiren değerler bütününün temelinde “Beşikten mezara kadar öğrenmemizi” isteyen bir öğüt varken, bizlere de bu öğüde sadık kalmak, bu öğüdü hakkıyla yerine getirmek düşmektedir. Öğretmenlerimiz, bu noktada geleceğimizin mimarlarıdır.
 
Bu görev, Öğretmenlerimize hassas ve ağır sorumluluklar yüklemektedir. Öğretmenlerimiz de kendilerini geliştirmeye, donatmaya, fikirlerini çoğaltmaya devam edecekler, kendilerini zenginleştirip, bu zenginliği öğrencileri ile paylaşacaklardır. Çocuklarımızın alışkanlıkları ve bilgileri, en önce öğretmenlerimiz tarafından belirlenmektedir. Bir çocuk, bir öğretmen tarafından sonsuza dek değiştirilebilir. Ahlak, görgü, azim ve çalışkanlık, öğrencilerimize sadece öğretmenlerimiz tarafından aşılanabilir.
 
Öğretmenlerimizin bu anlamlı gününde, başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, kaybettiklerimizi rahmetle anıyor; bu onurlu meslekten emekli olmuş toplumumuzun vazgeçilmez mensupları emekli öğretmenlerimize sevenleriyle birlikte sağlık ve mutlu ömürler diliyor; ve tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tekrar en samimi duygularımla kutluyor, kendilerine kalbi sevgilerimi ve başarı dileklerimi sunuyorum.
 
Mustafa YEL
Tekirdağ Milletvekili
AK Parti MKYK Üyesi
İçişleri Komisyonu Üyesi
http://www.namehaber.com Köşe Yazarı
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.