Bursa Milletvekili İsmail Aydın’dan 24 Kasım Mesajı
Bursa Milletvekili İsmail Aydın’dan 24 Kasım Mesajı
EĞİTİM / 23 Kasım 2017
AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Anayasa ve İnsan Hakları Komisyonları Üyesi Av.İsmail Aydın, Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
“Öğretmenler ülkemizin çağdaş ve ileri bir konuma gelmesinde emeği en çok geçen özveri timsali, onurlu kahramanlardır. Büyük bir görev ve sorumluluk anlayışıyla ülkemizin en ücra köşesindeki insanımıza ulaşarak onları aydınlatan, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk milletinin bağımsızlığını sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak parlak nesilleri yetiştirmek için, her türlü fedakârlıkta bulunan öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutluyorum.
 
Eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti içerisinde olan öğretmenlerimize, sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Öğretmenlerimiz övgü ve saygının en büyüğüne layıktır. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri memleketin geleceğini yoğuran irfan ordusudur’ sözlerinde ifade edildiği gibi; Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında, daha iyiye ve daha ileriye giden bir Türkiye için en büyük çabayı kuşkusuz öğretmenlerimiz göstermektedir. Onların verdikleri bilimsel, çağdaş, mesleki ve sosyal eğitimle; güçlü, bilgili ve gelişmelere açık bireyler yetişecek geleceğe daha emin adımlarla ilerleyen bir toplum oluşturulacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görev şehidi olan ve ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyor, en zor şartlarda bile ülkemizin her köşesine ulaşarak yeni nesillere ışık olan tüm öğretmenlerimizin bu mutlu ve anlamlı günlerini tebrik ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Av. İsmail AYDIN - AK Parti Bursa Milletvekili, Anayasa ve İnsan Hakları Komisyonları Üyesi

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.