Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’dan öğretmenler günü mesajı
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’dan öğretmenler günü mesajı
EĞİTİM / 23 Kasım 2017
Neşet Çağlayan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Çağlayan mesajında, Bir ülke için yapılacak en önemli yatırımın, insan kaynağına, özellikle çocuklara ve gençlere yapılan yatırımlar olduğunu ifade etti.
 
Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı. Çağlayan bizlerin bugünlere gelmesinde büyük emekleri olan öğretmenlere şükran borcumuz olduğunu söyledi. Öğretmenliğin en kutsal mesleklerden birisi olduğunu ifade eden Başkan Çağlayan, “Sevgili Peygamberimiz, ‘Kim bir ilim öğretirse ona bu ilimle amel edenlerin sevabı vardır’ şeklinde buyurmuştur. Dolayısıyla öğretmenlerimizin amel defteri kapanmaz” dedi. Neşet Çağlayan, mesajında şunları kaydetti: 'İnsana yapılan yatırım, yatırımların belki en pahalısı ancak en önemlisidir. Zahmetli, büyük sabır ve özveri isteyen bu yatırımı, hedefi daima yükseltmek ve ilerlemek olan toplumlar göz ardı etmezler. Bilgi toplumunun en büyük sermayesi ise yetişmiş insandır. Bir insanı ölümsüz kılan, bıraktığı eseridir. Eğitim ve eğitilmiş bireyler, bu toplum için bırakılan en büyük eserlerdir. Bunun için ülkemize hizmet edebilmenin ve Cumhuriyet Ülküsünü yüceltmenin sorumluluğunu her zaman gururla hissetmekteyiz. En zor şartlarda bile, Ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım.'
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.