Devr-i Alem Eğitim Kolejleri, Hamza Aydoğdu’yu ağırladı
Devr-i Alem Eğitim Kolejleri, Hamza Aydoğdu’yu ağırladı
EĞİTİM / 23 Kasım 2017
Devr-i Alem Eğitim Kolejleri, Millî Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’yu kampüsünde ağırladı.
TANITICI REKLAM
Her bir öğrencisini kendi potansiyelinin en üst seviyesine taşıma misyonu ile eğitim hayatına başlayan Devr-i Alem Eğitim Kolejleri, kişiye özel hale getirdiği eğitim anlayışıyla adından söz ettiriyor. “Hayatın merkezi sensin” mottosu ile uluslararası standartlarda özgün bir eğitim sistemi sunarken, bürokratların yol göstericiliği ile öğrencilerin geleceğine ışık tutuyor. Devr-i Alem Eğitim Kolejleri, bu anlayış çerçevesinde Millî Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ve İstanbul Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Çayır’ı kampüsünde ağırladı.
Adını Jules Verne’in romanlarından alan Devr-i Alem Eğitim Kolejleri, ilk öğrencilerini 2017-18 eğitim sezonunda kabul etti. Her bir öğrencisini kendi potansiyelinin en üst seviyesine taşıma misyonu ile hareket eden kolej, “Hayatın merkezi sensin” mottosu ile uluslararası standartlarda özgün bir eğitim sistemi sunuyor. Öğrencilerini bireysel öğrenme şekli ve yeteneklerine göre takip eden Devr-i Alem Eğitim Kolejleri, kişiye özel hale getirdiği eğitim anlayışıyla öne çıkıyor.
 
Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde eğitim sunan Devr-i Alem Eğitim Kolejleri, 18 Kasım 2017 Cumartesi günü sanat, spor ve akademik alandaki farklı bakış açısını yansıttığı eğitim kampüsünde Millî Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ve İstanbul Kağıthane İlçe Millî Eğitim Müdürü Muhammet Çayır’ı ağırladı. Bir EduProfill Investment yatırımı olan Devr-i Alem Eğitim Kolejleri’ni temsilen bizzat EduProfill Investment Yönetimi Kurulu Başkanı Sezai Eyüpoğlu tarafından ağırlanan konuklara, kampüsün eğitim sistemine getirdiği yenilikler tanıtıldı. Bununla beraber Hamza Aydoğdu’nun bürokratik kimliği kadar renkli ve zengin kişiliğiyle zihinleri aydınlatan söyleşisine de ev sahipliği yapıldı. Aydoğdu, konuşmasında okulun mimari yapısını, uygulamalı branş dersliklerini, kütüphane konseptinin eğitime getirdiği yenilikleri çok beğendiğine vurgu yaptı.
 
Sezai Eyüpoğlu: “Elimizi bırakmayacağınıza olan inancımız, yolumuzu aydınlatacak”
 
Sezai Eyüpoğlu, konuşmasına şöyle başladı: “Milli eğitim adına birçok yeniliklere angaje olduğumuz 2017-2018 eğitim yılında, sizinle ve dolayısıyla bürokrasiyle bizzat yüz yüze olmanın, biz eğitim yatırımcıları için ne kadar teşvik dolu ve özgüven artırıcı sıcak bir temas olduğunu anlatmak için kelimeler yetersiz kalıyor. Ülkece yeni yeni birçok dertle karşı karşıya geldiğimiz bu sert iklim içerisinde; hayatın devam ettiğini bilmek, varlıklarınıza duyduğumuz güvenle, aslen sorumlu olduğumuz işlerimize sarılarak, sağduyuyla önümüze bakabilmenin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak isterim. Hiçbir zaman elimizi bırakmayacağınıza olan inancımız, şahsınız ve nezdinizde temsil ettiğiniz anlayışa olan bağlılığımız ve elbette her bir konudaki yol göstericiliğiniz hem düsturumuz olacak hem de yönümüzü belirleyip, yolumuzu aydınlatacaktır. Şahsım ve temsil ettiğim tüm yatırımcılar ve profesyoneller adına, varlığınızla ve ziyaretinizle önümüz açtığınız, bizleri bir kez daha güçlendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.”
“Özel eğitimin yapılanmasında önemli rol oynayacağız”
 
Tüm zorluklara karşın iki eğitim kurumuna hayat verebilmiş olmanın heyecanını yaşadıklarını dile getiren Sezai Eyüpoğlu, eğitim alanındaki yatırımlarıyla ilgili de şu bilgileri verdi: “Zat-ı alim, eğitimin farklı alanlarında yönetici, çok yakın bir süreç boyunca örgün eğitimde CEO olarak süregiden bir kariyeri takiben, bugün EduProfill Eğitim Yatırım Platformu çatısı altında Yönetim Kurulu Başkanı sıfatıyla, özel eğitim sektöründeki farklı farklı yeni girişimleri analiz ederek kurumsallaştırmaya çaba sarf ediyor ve bu sürece önderlik etmeye çalışıyorum. Büyük bir mutluluk ile sizleri ağırladığımız Devr-i Alem Kolejleri, bu girişimler arasında iftiharla sunduğumuz göz bebeğimiz. Bizler her ne yapmaya çalışırsak çalışalım, elbette yatırımlarımızın kaderlerini, teveccüh gösterip çocuklarını eğitim kurumlarımıza kaydettiren velilerimiz belirliyor. Bugün itibariyle gelecek eğitim sezonu için  İstanbul’da hizmet verecek ikişer yeni kampüsü için kurumsal anlaşmalarımızı neredeyse tamamlamış durumdayız Bir Eğitim Yatırım Platformu olarak tanımladığımız ve aslında özel eğitime yatırım yapmak isteyen irili ufaklı birçok yatırımcıya fırsatlar sunan EduProfill çatısı altında birçok farklı hizmet üretsek de kamuoyuna açılan eğitim markalarımız, yani kampüslerimiz bizden de önde duruyor. Bizler, EduProfill Yatırım Platformu olarak, ‘Eğitimde Mimari Yapılanma’, ‘Eğitim Sistem Danışmanlığı’, ‘Eğitim Yayıncılığı’ ve ‘Özel Eğitimde Stratejik Marka Yapılanması’ gibi birçok faaliyet alanıyla yol alıyoruz. Bu zengin faaliyet alanlarının her biriyle, özel eğitim sektörünün gelecekteki yapılanma süreçlerinde, önemli bir rol oynayabileceğimize inanıyoruz.”
 
TANITICI REKLAM
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.