bioreklamsol
biosag
bioreklam
2017 AÖF final sınav sonuçları ne zaman Açıköğretim'in sitesinde açıklanacak?
2017 AÖF final sınav sonuçları ne zaman Açıköğretim'in sitesinde açıklanacak?
EĞİTİM / 25 Ocak 2017
2017 AÖF sınav sonuçları (final) ne zaman açıklanacak sorusunu gündemini korurken, öğrenciler açık uçlu soruların sınavlarda nasıl çıkacağını merak ediyor.
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan'dan yeni sınav sistemine dair önemli açıklamalar gelirken, bahar döneminde soruların hangi konulardan sorulacağına dair bilgiler verdi. Öğrenciler için hazırlanan içerikte: Sonuç tarihi, geçilemeyen dersler, mezun olma şartları, kısa cevaplı sorular (kaç soru ve hangi dersler), sınav sonuç itirazı, 3 ders sınavları...
 
2017 AÖF sonuçları sonucunda ne yapılabilir?
 
Geçilemeyen dersler konusu AÖF sonuçlarının hemen ardından netlik kazanacak. Fakülte bu konuda öğrencilere yardımcı oluyor. Yeni ders ve sınav sisteminde göre kural: Birinci dönemde bir dersten kalan öğrenci, gelecek sene birinci dönemde dersi tekrardan alır. İkinci dönemde dersten kalan bir öğrenci, gelecek sene ikinci dönem aynı dersi tekrardan alır.
 
Üniversiteden mezun olmak için şartlar nelerdir?
 
Mezun olmak için 3 şart vardır:
 
1) Derslerden hiçbiri FF olmaması
2) Not ortalaması 2.00'nın üstünde olması
3) Alttan dersin olmaması.
 
Açık uçlu sorular (önemli bilgiler)
 
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dor. Naci Gündoğan açık uçlu sorular üzerine öğrencilere önemli bilgiler verdi. Sınav sonuçların artık bir hafta içerisinde açıklanabildiğini söyleyen Gündoğan, YÖK'ün hazırladığı "açık uçu ve kısa cevaplı soruların" Açıköğretim sınavlarında da bahar dönemindeki sınavlarda uygulanacağını açıkladı. Gündoğan bahar döneminde Türk Dili ve Edebiyatı (Çağdaş Türk Romanı), Felsefe (Çağdaş Felsefe), Tarih (Hukuk Tarihi) programlarda kısa cevaplı ve açık uçlu soruların sorulacağını söyledi: 2 kısa cevaplu soru, 1 açık uçlu soru. Tam metin aşağıdaki linkte vardır.
 
Yeni sınav sistemi (tam metin)
 
Final sonuçları ne zaman açıklanacak?
 
Fakülte sınavları olduktan sonra ilk 15 gün içinde açıklamamaktadır. Sonuçlar için en erken tarih 30 Ocak 2016.
 
Sonuçlara itiraz nasıl gerçekleşir?
 
Sonuçlara itiraz nasıl gerçekleşir?
 
Sınav sonuçları açıklandıktan sonra öğrenciler, sonuçların açıklanmasının ardından "5 gün" içerisinde Açıköğretim Fakültesi'ne dilekçe yazabilir. Dilekçe iki yoldan yazılabilir
 
1) Açıköğretim Merkez Büro Yöneticiliği adresine
 
2) Mail yolundan itiraz dilekçesi yazarak veya aofbilgi@anadolu.edu.tr adresine
 
Dilekçe adresi "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Merkez Büro Yöneticiliği Yunus Emre Kampüsü Tepebaşı Eskişehir".
 
Dilekçede "Ad, soyad, adres, cep telefonu numarası, T.C. Kimlik numarası" olması zorunludur.
 
2017 Açık Öğretim sınav tarihleri
 
Açık uçlu ve kısa cevaplı soruların sorulacağı bahar döneminde gerçekleşecek olan sınav tarihleri
 
Vize: 15 Nisan 2017, 16 Nisan 2017
Final: 27 Mayıs 2017, 28 Mayıs 2017
Üç ders sınavı: 22 Temmuz 2017
 
3 ders sınavı nedir ve kimler katılabilir?
 
Anadolu Üniversitesi rektörlüğü tek ders sisteminde radikal bir değişikliğe gitti. Yeni sistem çerçevesinde yapılacak sınavlar sayesinde öğrencilerin dönem tekrarı yapma ihtimalleri daha da düşecek. Ancak üniversitenin resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre bu sınavlara sadece belli harf notlarını alan öğrenciler girebilecek. İşte 3 ders sistemi ile ilgili merak edilen bütün detaylar...
 
3 ders sınavı nedir ve kimler katılabilir?
 
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri 3 dersten kalmaları halinde dönem tekrarına kalmadan aynı süre içerisinde bu sınavları verebilecek. Kayıtlı olduğu bölüm içerisinde tüm dersleri vermesine rağmen 3 dersten başarılı olamayan öğrenciler değiştirilen sistem ile belirtilen tarihler içerisinde bu dersleri geçebilecek.
 
3 ders sınavı nedir ve kimler katılabilir?
 
Başarısız olduğu derslerden 3 ders sınavına girebilmek için öğrencilerin güz ya da yaz döneminde bu derslere kayıt yaptırması gerekiyor. Anadolu Üniversitesi’nin resmi sitesinden yapılan duyuruda ders notları DZ veya YZ olan öğrencilerin bu sınava giriş haklarının bulunmayacağı da hatırlatıldı.
Sınava giren öğrencilerin alacağı sonuçlar ise ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları dikkate alınarak değerlendirilecek.
 
3 ders sınavı nedir ve kimler katılabilir?
 
Rektör Gündoğan’ın yaptığı açıklamaya göre 3 ders sınavı 22 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav merkezleri ise Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacak değerlendirmeler sonrasında açıklanacak. Cezaevinde bulunan öğrencilerin sınavları ise yine 22 Temmuz tarihinde bulundukları cezevinde yapılacak. Yurt dışı programı çerçevesinde üniversiteye kayıtlı olan öğrenciler 13 Ağustos 2017 tarihinde bu sınavlara girebilecek.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.