clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021
Başkan Şaban Gülbahar'dan Joe Biden'a sert tepki
Başkan Şaban Gülbahar'dan Joe Biden'a sert tepki
DÜNYA / 27 Nisan 2021
İşte tüm detaylar...
Avrasya Bir Vakfı Genel Başkanı ve ASAM Kurucu Başkanı Şaban Gülbahar, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 Ermeni tehcirine ‘soykırım’ iftirası atmasına sert tepki gösterdi.
 
 
Başkan Şaban Gülbahar yaptığı kamuoyu açıklamasında şunları ifade etti:
 
DÜNYA KAMUOYUNA DUYURU
 
Yeni Dünya Düzeninin tek patronu olmak isteyen küresel terörün baş finansörü ABD’nin yeni başkanı Joe Biden, bir zorunluluk olan 1915 Ermeni tehcirine ‘soykırım’ iftirası atarak tarihin gerçek akışına bir kez daha müdahale etmiştir.
 
Olmayan tarihi, soykırım ve ırkçılık suçlarıyla dolu ABD yaşanan acıları tek taraflı gören bu yanlı, siyasi ve tahrip gücü yüksek kararıyla dünya tarihine kara bir leke sürmüştür.
 
Avrasya Bir Vakfı ve Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) olarak, yeryüzünde bulaşmadığı soykırım, katliam ve insanlık suçu kalmayan ABD’yi, Başkan Biden nezdinde şiddetle kınıyoruz.
 
Kafkaslarda bir terör üssü olarak kurulan Ermenistan’ın, dünyayı tehdit, şantaj ve kirli tezgahlarla yönetmeye çalışan Ermeni diasporasına teslim olan siyasetçileri tarih asla unutmayacaktır.
 
Yüce Türk Milletinin, binlerce yıla dayanan geçmişinde ne bir soykırım, ne bir katliam, ne de bir insanlık suçu utancı yoktur.
 
Türkiye’yi belgesiz, isnatsız yalan ve iftiralarla karalamaya kalkışanlar, yeryüzündeki derin acıların sebebidirler.
 
1915 olayları ile ilgili en son sözü siyasetçiler söyleyebilir.
 
Bu konuda merakı olanlar, bilgilenmek isteyenler Ermeni ve Türk arşivlerine girmeli, tozlu raflardaki belgeleri okumalıdır.
 
Tarihi istismar ve inkar eden siyasetçiler, dünyayı yeniden kamplara bölmek ve yeni düşmanlıklarla kan gölüne çevirmek istemektedirler.
 
Türkün şerefli tarihinde soykırım izi süren ABD her şeyden önce kendi aynasına yüzünü çevirmeli ve;
 
-ABD’nin yerli halkı olan 70 milyon Kızılderiliye uyguladığı soykırımın,
-Köle ticareti yaptığı Afrika’dan kıtaya getirdiği 35 milyon masum insanın,
-Atom bombasıyla katlettiği 350 bin Japonun,
-Kore’de katlettiği 2 milyon masum insanın,
-Bataklığa saplandığı Vietnam’da katlettiği 3 milyon insanın,
-Kongo’da başlattığı iç savaşta hayatını kaybeden 3 milyon insanın,
-Özgürlük vaadiyle girip terör estirdiği Irak’ta katlettiği 2 milyon masumun,
-Kurtarıcı olarak girdiği Afganistan’da katlettiği 1 milyon Afganlının,
-1977’de El Salvador’da iç savaş çıkartarak 70 bin insanın katline sebep olmasının hesabını vermelidir.
 
Şili, Kamboçya, Endonezya, Küba, İran, Guatemela, Dresden, Arap Baharı, Darfur, Panama, Bosna-Hersek, Nikaragua, Graneda, El Salvador, Suriye ve dünyanın pek çok yerinde bizzat yürüttüğü veya vekalet yoluyla gerçekleştirdiği katliam, soykırım ve insanlık suçlarının bedelini ödemelidir.
 
Yüce Türk Milletinin tarihinde soykırım izi süren en büyük Ermeni taşeronu olan Fransızlar da kendi tarihlerine bakmalıdır. Bilindiği gibi bu ülke katliam tarihinin yer aldığı arşivlerin kapısına kilit vurmuştur.
 
Sömürgecilik faaliyetleri soykırım tarihiyle eşit olan Fransa, ABD’nin Avrupa ön karakolu olarak hizmet vermektedir.
 
Ermeni soykırım iddialarıyla ilgili gizli ve açık algı yürüten en önemli üslerden biridir.
 
Fakat Fransa tarihi de soykırım, insanlık suçu ve katliamlarla doludur.
 
Afrika’nın yüzde 35’ini sömürge haline getiren Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Mitterand, 1998’de, “O ülkelerde soykırım yaşanması o kadar da önemli bir şey değildir” diyerek insanlık suçu işlemiş fakat dünya bu sözlere sağır kalmıştır.
 
Soykırım iddialarının merkez üssü olan Fransa, en azından;
 
-1912’de Fas’ta katlettiği binlerce masum,
-1945’te başlattığı Cezayir iç savaşında ölen 1 milyon,
-1994’teki Ruanda soykırımında katledilen 800 bin masum insanın hesabını vermelidir.
 
1912’de, Fas’ta katlettiği Müslümanların kafataslarını posta puluna basarak arsızca ve sorumsuzca bütün dünyaya göndermesinin hesabı sorulmalıdır.
 
Ermeni çetecilerin, 1910’lu yıllarda Doğu bölgelerimizde milletimize yaşattığı mezalimi, çocuk, kadın, yaşlı demeden katlettikleri binlerce insanı görmezden gelen siyasiler tarih önünde en ağır şekilde yargılanacaktır.
ASALA terör örgütü üyeleri tarafından katledilen Türk diplomatlar konusunda başta Ermenisever soykırım heveslisi ülke ve liderlerinin sessizliği düşündürücüdür.
 
Üzerinden henüz 30 yıl geçen, yüzlerce Azerbaycanlı kardeşimizin katledildiği Hocalı olayları konusundaki sessizlik, hukuksuzluk ve sorumsuzluğu da en büyük hakim olan tarihin vicdanına bırakıyoruz.
 
Bu katliamların belgeleri, görüntüleri ve bilgileri arşivlerimizde mevcuttur.
 
ABD Başkanı Joe Biden, dünyanın tarihi en temiz, en şerefli milletine ‘soykırım’ yaftası takarak tarihin akışına müdahale etmiştir.
 
Bundan sonraki süreçte ‘dost’ ve ‘stratejik ortak’ olan Türkiye - ABD ilişkileri bambaşka bir boyut kazanacaktır.
 
Bütün dünya bilmelidir ki, hiçbir şey hiçbir ülke için eskisi gibi olmayacaktır. 
 
Özellikle parlamentolarında siyasi bir kararla ve Ermeni lobisi baskısı ile soykırım yalanını kabul eden başta ABD olmak üzere 31 ülke, Türkiye’nin gücünü ve dostluğunu kaybetmiştir.
 
Türk Milleti, geçmişi katliamlarla dolu olan hiçbir ülkenin, siyasi rant peşinde koşan hiçbir siyasi liderin hezeyanlarına kapılmayacaktır.
 
Büyük Türk Dünyasının, Türkiye’ye karşı girişilen haksız ‘soykırımcı’ iddia ve iftiralarına karşı tek yürek olması gerekmektedir.
 
Bu konuda sadece Azerbaycan’ın değil tarihinde katliam ve insanlık suçu bulunan Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Kırgızistan’ın da seslerini yükseltmesi beklenmektedir.
 
Kendi işledikleri suçları yüce Türk Milleti üzerinden tashih etmeye çalışan, bunu yaparken de Türk’e kefen biçme heveslisi olanlar bilmelidir ki, Türkiye okyanus ötesindeki senatolarda kurulmamıştır.
 
Bugüne kadar soykırım yalanının arkasına sığınarak Türk Milletine parmak sallayanları unutmadık, unutmayacağız.
 
Kin tohumları saçarak tarihi ve insanlığı zehirleyenlere inat Türkiye’de yaşayan bütün azınlıkları birinci sınıf vatandaş olarak görmeyi sürdüreceğiz.
 
Türk Milleti, tarihi gerçekleri saptıran çıkar çetelerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hakikatin dilini kullanmaya devam edecektir.
 
Saygılarımızla…
 
ŞABAN GÜLBAHAR
AVRASYA BİR VAKFI GENEL BAŞKANI
 
MURAT DOĞANAY
ASAM YÖNETİM KURULU BAŞKANI
 
 
(KAYNAK: NAME HABER)
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.