hilmisol
hilmisag
hilmiust
Anti-parazitik ilacı 48 saat içinde Covid-19 virüsünü öldürdü
Anti-parazitik ilacı 48 saat içinde Covid-19 virüsünü öldürdü
DÜNYA / 5 Nisan 2020
İşte tüm detaylar...
Dünya genelinde mevcut olan bir anti-parazitik ilacın 48 saat içinde laboratuvarda Covid-19'u öldürdüğü bulunmuştur.
 
 
Monash Üniversitesi liderliğindeki bir çalışma, Ivermectin ilacının tek bir dozunun hücre kültüründe koronavirüsün büyümesini durdurabildiğini göstermiştir.
 
Monash Biyotıp Keşif Enstitüsü'nden Dr. Kylie, "Tek bir dozun bile tüm viral RNA'yı (virüsün tüm genetik materyallerini etkili bir şekilde temizlediğini) 48 saat boyunca kaldırabildiğini ve 24 saatte bile gerçekten önemli bir azalma olduğunu bulduk," dedi. Sopalı adam.
 
Ivermectin'in virüs üzerinde nasıl çalıştığı bilinmese de, ilaç muhtemelen virüsün konakçı hücrelerin temizleme yeteneğini nemlendirmesini durdurur.
 
Bir sonraki adım, bilim insanlarının in vitro kullanılan seviyenin insanlar için güvenli olduğundan emin olmak için doğru insan dozajını belirlemesidir.
 
Dr Wagstaff, "Küresel bir pandemi yaşadığımız ve onaylanmış bir tedavi olmadığımız zamanlarda, dünyada zaten mevcut olan bir bileşiğimiz varsa, insanlara daha erken yardımcı olabilir." Dedi.
 
"Gerçekçi olarak, bir aşı yaygın olarak kullanılabilir hale gelmeden önce bir süre olacak."
 
Ivermectin, koronavirüs ile savaşmak için kullanılmadan önce, klinik öncesi testlere ve klinik çalışmalara ulaşmak için fon gereklidir.
 
İvermektin, HIV, dang ve influenza gibi virüslere karşı in vitro olarak etkili olduğu gösterilen FDA onaylı anti-parazitik bir ilaçtır.
 
Çalışma Monash Biyotıp Keşif Enstitüsü ve Peter Doherty Enfeksiyon ve Bağışıklık Enstitüsü'nün ortak çalışmasıdır.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.