Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Anglikan Kilisesi Başpiskoposu Welby’yi kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Anglikan Kilisesi Başpiskoposu Welby’yi kabul etti
DÜNYA / 15 Şubat 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde İngiltere Anglikan Kilisesi Başpiskoposu Welby'yi kabul etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Anglikan Kilisesi Başpiskoposu Justin Welby'yi kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki basına kapalı görüşme 1 saat 15 dakika sürdü. 
 
Cumhurbaşkanı  Erdoğan, İngiltere Anglikan Kilisesi Başpiskoposu Justin Welby'ye Sultan 3. Murat'ın, İngiltere Kraliçe Birinci Elizabeth'e gönderdiği mektubun bir nüshasını hediye etti. 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Anglikan Kilisesi Başpiskoposu Welby'i kabul etti.
 
Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleşen kabulün sonunda Erdoğan, İngiltere Anglikan Kilisesi Başpiskoposu Welby'ye "Yeni Türkiye'nin Vizyonu- Dünya Beşten Büyüktür" isimli kitabı ve Sultan 3. Murat'ın, İngiltere Kraliçe Birinci Elizabeth'e gönderdiği mektubun bir nüshasını takdim etti. 
 
Mektup, Osmanlı İmparatorluğu'nun, İngiliz tüccarları koruyacağı ve bu korumanın, İngiltere'nin dostluğu sürene kadar geçerli olacağı, İngiliz büyükelçinin donanmaya ilişkin talebinin anlaşıldığı ve ilkbaharda büyük bir donanmanın yelken açacağı mesajını içeriyor.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.