AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan: Amerika'ya dersini vermiş oldular
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan: Amerika'ya dersini vermiş oldular
DÜNYA / 25 Aralık 2017
İşte tüm detay...
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, Parti Genel Merkezi'nde Uluslararası Down Sendromu Federasyonu'nun girişimleriyle Türkiye getirilen down sendromlu Filistinli Muhammed et-Tavil ile annesi Vecihe ve babası Halil İbrahim et-Tavil ile görüştü.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, İsrail askerleri tarafından gözaltına alınıp serbest bırakılan ve psikolojik destek sağlanması amacıyla Türkiye'ye getirilen down sendromlu Filistinli Muhammed et-Tavil ve ailesini kabul etti.
 
Kuran'ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye ettiği Muhammed ve ailesiyle Rabia işareti yaparak, hatıra fotoğrafı  çektiren  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, Filistin'de Kudüs için mücadele ederken çirkin, haksız ve insan haklarına uymayan bir şekilde gözaltına alınarak, hapse atılan Muhammed'i kabul etmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.
 
Muhammed ve ailesinin Türkiye'nin ilgisinden memnun olduklarını söylediğini aktaran AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, "Sayın Cumhurbaşkanımızın Filistin ve dünya mazlumları için verdikleri mücadeleden duydukları mutluluğu da ifade ettiler. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayı arzu ediyor Muhammed. Cumhurbaşkanımız da bu konuda onları destekliyorlar. İnşallah Muhammed'i uzun seneler burada kardeşimiz, evladımız olarak ağırlamayı arzu ediyoruz. O, güzel bir insan, güzel bir evladımız. Bundan sonra da inşallah Türkiye'de misafirimiz olacak, ev sahibi olacak hatta." diye konuştu.
"Amerika'ya dersini vermiş oldular"
 
Kudüs tasarısının ABD'nin tehditlerine rağmen BM'de kabul edilmesine ilişkin olarak alınan neticenin mutluluk verici olduğunu bildiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, "Bir ülkenin kabadayılığıyla, zorbaca baskısıyla ve tehditleriyle, güçlünün güçsüzü ezme anlayışıyla hareket etmesinin bir işe yaramadığını gördük. Dünyanın ülkeleri bir araya gelip Amerika'ya dersini vermiş oldular. Amerika ve İsrail bundan sonra ümit ediyorum ki derslerini almış bir şekilde gerçekten dünya barışı için hareket ederler, adım atarlar" değerlendirmesinde bulundu.
 "Bu netice, dünyanın 5'ten büyük, birden de zaten büyük olduğunu gösterdi" diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Bu açıdan da çok mutluyuz. Türkiye olarak biz dünyadaki bütün mazlumların hakları için mücadele eden bir ülke konumuna geldiğimiz için ve bu hak mücadelesi konusunda liderliği yapan bir Cumhurbaşkanı'na sahip olduğumuz için çok şanslıyız." 
 
Kabulde, AK Parti İnsan Hakları Birim Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan ile İnsan Hakları Birim Başkan Yardımcısı ve 24.Dönem Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi de hazır bulundu.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.