hilmisol
hilmisag
hilmiust
Milletvekili Metin Külünk: Tipik bir FETÖ suç kurgusuyla karşı karşıyayız
Milletvekili Metin Külünk: Tipik bir FETÖ suç kurgusuyla karşı karşıyayız
DÜNYA / 15 Aralık 2017
İşte tüm detaylar...

İşte AK Parti İstanbul Milletvekili ve NAME HABER Köşe Yazarımız Metin Külünk'ten, son günlerde Almanya başta olmak üzere, Avrupa ve Türkiye’de onlarca gazete ve basın yayın kuruluşunda hakkında yapılan haberler ile ilgili basın açıklaması.

 

Metin KÜLÜNK / İstanbul Milletvekili

TBMM - 15.12.2017

 

Konu; 12 Aralık 2017 tarihinde saat 21:00’de Alman İkinci Resmi Devlet Televizyonu ZDF’de yayımlanan “Frontal21” isimli programda ve haber sitesinde yayınlanan (https://www.zdf.de/politik/frontal-21/osmanen-germania-104.html);

“Erdogan'ın yol arkadaşı Almanya'da protesto gösterileri düzenliyor, milliyetçi gruplara tehdit ettiriyor ve silah aldırıyor”

başlıklı haberde dile getirilen ithamlar ve iftiralar ile bu program kaynak gösterilerek, son günlerde Almanya başta olmak üzere, Avrupa ve Türkiye’de onlarca gazete ve basın yayın kuruluşunda hakkımda yapılan haberler ile ilgili basın açıklamasıdır.

-         BASIN AÇIKLAMASI -

Alman ZDF yayın kuruluşun ve sonrasında birçok basın yayın organında hakkımda çıkan haberler hakkında öncelikle şunu belirtmeliyim ki, bu haber ve iftiralar yeni değil. Maalesef Almanya’da son bir senedir baştan sona bir kurgu olduğu belli olan ve şahsım üzerinden Türkiye’ye ve Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı algı operasyonları yapılmaktadır.

Söz konusu haberlerin içeriğinde ki iddialar ve suçlamalara dikkat ettiğiniz zaman, aslında neden şahsımın hedef alındığı daha iyi anlaşılıyor. Milletvekili olarak görevim gereği, özellikle Avrupa ve yurtdışında yaşayan tüm vatandaşlarımıza hizmet ettiğim dönemde ki faaliyetlerim üzerinden bazı suçlamalar uydurulmaktadır. Vatandaşlarımızın ve Türk kökenli nüfusun yoğun olması sebebiyle en sık ziyaret ettiğim ülkeler Avrupa ülkeleri ve Almanya olmuştur.

Şahsım hakkında, Milletvekili ve AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığında ki görevim süresince, aktif olarak Avrupa’ya defalarca seyahat ettiğim dönem ve süre içerisinde herhangi bir konuda tek bir suçlama yada soruşturma yapılmamış olmasına, açılan tek bir dava olmamasına rağmen, özellikle 15 Temmuz 2016 İşgal Girişimi sonrası neden bu suçlamalar ortaya çıkmıştır?

Neden, şahsım üzerinden dillendirilen ve iddia edilen suçlamalar ile ilgili usulsüz ve hukuksuz dinleme ve izleme yapıldığı anlatılmıyor? Görevli olduğum ve yoğun seyahat ettiğim dönemlerde, şahsımı takibe alan Alman istihbaratı usulsüz olarak yaptığı tüm bu dinleme ve izlemelere rağmen, bütün faaliyetlerimin ve ziyaretlerimin kamuya açık olarak ve herkesin katıldığı programlar olmasına rağmen tek bir suçlama yapmamış ya da soruşma ve dava açmamıştır.

Yaklaşık üç yıl boyunca sık sık seyahat ettiğim Avrupa ülkelerinde ve özellikle Almanya’da yaptığım tüm sivil toplum kurumlarını ziyaretler, sivil toplum çalışmaları, demokratik süreçlere katılım ve düşünce beyanı çalışmaları yada vatandaşlarımızın düzenlemiş olduğu protesto yada etkinliklere “davetli” olarak katılmam üzerinden suç üretemeyen Alman makamları, ne oldu da 15 Temmuz İşgal Girişimi sonrasında birden soruşturma başlatmıştır.

Ne olduğunu size söyleyeyim.

15 Temmuz İşgal Girişiminin başarısız olan FETÖ ve PKK ajanları ve bağlı unsurları Türkiye’den kaçarak, en kolay ulaşılabilen ve maalesef siyasi himaye sağlanan Almanya ve Avrupa ülkelerine sığınmışlardır. Tabi Türkiye’den kaçarak giden PKK ve FETÖ’cü hainlerin ve sözde sığınmacıların dışında, Almanya ve Avrupa’da yerleşik olan ve Pensilvanya ve ABD paralel devleti ile irtibatlı, FETÖ unsuru kripto ajanlar Türkiye’ye karşı harekete geçmişlerdir.

Dikkat edelim lütfen; ABD’de bir savcıyı ve mahkemeyi bile, Reza Zarrab davası üzerinden istediği gibi kullanan bir “güç”ten bahsediyoruz. Türkiye’de aranan PKK ve FETÖ’cü hain kaçakların bu davada tanık yapıldığı ve itirafçı yapılan şahısların isteneni söylediği bir tiyatroyu ABD’de oynatan bu güç, maalesef Alman makamlarında da etkisini ortaya çıkarmıştır.

Almanya’da davetli olarak kamuya açık programlarda karşılaştığımız bazı Türk kökenli vatandaşlarımız üzerinden şahsıma, oradan Avrupa’nın en büyük Türk kökenli vatandaşlarımızın buluştuğu STK’na ve oradan da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırılmaya çalışılan bir “tipik bir FETÖ suç kurgusu”yla karşı karşıyayız.

Eli kanlı bir terör örgütü olan PKK’ya ve yandaşlarına; her türlü mafyacılık, tehdit, şantaj, haraç toplama, eylem yapma, terör örgütüne eleman devşirme, adam kaçırma ve Türk toplumuna karşı baskı ve şiddet uygulama özgürlüğü veren Alman makamları, maalesef uydurma bir örgüt kurgusu ile bizleri karalamaya çalışmaktalar.

Alman makamları ve hukukçuları, olmayan bir suçu üretmeye çalışmak yerine, Alman devlet kurumlarının ve çalışanlarının da desteğiyle açık ve net bir şekilde NSU tarafından işlendiği belli olan cinayetleri aydınlatmak ile meşgul olmalıdırlar. Böylesi açık bir ırkçılık ve cinayet davasının, nasıl gizli bir el tarafından çıkmaza sokulduğunu hep birlikte gördük. Düşünün lütfen, NSU davasının tiyatroya çevrildiği, suçluların mahkemede koruma altına alındığı, davanın tanıklarının şaibeli ölümlerle hayatını kaybettiği ve bunlara dair soruların hiçbir şekilde cevaplanmadığı Almanya’da, hiç bir delil olmadan böyle uydurma ve kurgulanmış bir davanın gündeme getirilmesi çok düşündürücüdür.

İsmi ve kimliği fark etmez, kim  suç işlemişse hukuk devleti bunun hesabını sorar, gereğini yapar ve bu her zaman gündeme getirilebilirdi. Her zaman soruşturma açılabilirdi. Biz Avrupa’da olduğumuz sürece Almanya’nın Türkiye’ye karşı yaptığı gibi terör örgütü üyelerine, çetelere destek vermedik. Programlarımızı ve etkinliklerimizi her zaman barışçıl ortamlarda ve şeffaf bir şekilde yaptık.

Dikkatinizi çekiyorum. Özellikle bir zamanlama yapılıyor. Dikkat ederseniz özellikle benim ismim üzerinden, Türkiye adına sözde faaliyet yapan örgüt varmış gibi iddia ediliyor. Yani hedef Türkiye ve Türkler! Bu tarz ve üslup çok tanıdık ve maalesef FETÖ kokuyor.

Bu dava ile kurgulanan oyun çok büyük! Şöyle düşünelim lütfen. Bakıyorsunuz ki bir anda Metin KÜLÜNK’e örgüt kurduruluyor, sonra Metin KÜLÜNK Almanya’da huzuru bozan güvenliği tehdit eden kişi ilan ediliyor ve Metin KÜLÜNK’ün talimatları Recep Tayyip ERDOĞAN’dan aldığı söylenerek dava Türkiye’nin Cumhurbaşkanına uzanıyor.

Böyle bir suç kurgusu olabilir mi? Bu kurgulanmış ve uydurulmuş dava ve suçlamalar ile asıl yapılmak istenenin ve hedeflerinin ne olduğunu ben size sayayım;

1-      Metin KÜLÜNK’ün Avrupa’da ki Türkler ile bağı engellenmek isteniyor.

2-      Almanya’da koruma altına alınan PKK ve FETÖ’ye karşı tavır alanlara gözdağı veriliyor.

3-      Çoğulcu demokrasiye katkı sunan göçmenlerin haklarını savunan STK’lar kamuoyunda marjinalize edilmek isteniyor.

4-      Sözde silahlı örgüt adı altında suça karışmış olan kişileri bu davaya katarak örgütlü suçun failleri ilan ediliyor. Yani suçlusu da hazır! Belki de Zerrab gibi isteneni söyleyerek itirafçı olacaklarda hazırdır. Bu sayede kurtulmak istedikleri suçlulardan da kurtulmuş olacaklar.

5-      Demokratik eylem, fikir özgürlüğü vs. adı altında Recep Tayyip ERDOĞAN’ı onaylayan, destekleyen ya da birlikte olmasa bile ona faydalı olacak bir fikir, eylem vs. içinde olmayacaksınız deniliyor.

6-      Son olarakta, Sn. CB’nımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın bu örgüte doğrudan talimat verdiği, sözde suça ortak olduğu, hatta finanse ettiği vs. suçlamaları ile Avrupa’ya gelmesi engellenmek isteniyor.

7-      Avrupa’da Türkler kültürel soykırıma uğratılmak isteniyor.

Şimdi bakınız, bir dava açılıyor ve öyle güzel kurgulanmış ki, bir taşla yedi kuş vurulmak isteniyor ve bunu da sözde hukuk kılıfına uydurmak istiyorlar.

Yok öyle yağma! Bu iftiralarla ilgili olarak Almanya’daki, hukuki haklarımız saklıdır gereken cevabı vereceğiz, öncelikle bizi hukuksuz dinleyenlerden ve iftira atanlardan hesap sorulmalıdır.

Daha ilginç olan şudur ki; her gün bu iftira kampanyası, TV’lerde ve gazetelerde kullanılarak bir algı operasyonu yapılıyor. Bir itibar cellatlığı ve yargısız infaz yapılıyor.

Bir bakıyorsunuz bütün gazeteler, tek merkezden işaret almış gibi ve sanki her şey olmuş bitmiş, kesinleşmiş ve doğruymuş gibi kampanya yapıyor.

Bu olay ve haberler vesilesiyle bir kez daha vurgulamak istiyorum;

Metin KÜLÜNK olarak şahsım adına veya AK Parti adına temsilci olarak katıldığım hiçbir faaliyet, organizasyon, ziyaret ve toplantı yasadışı değildir.

Asla kanun dışı bir faaliyet yapılmamış bu yönde bir niyet ve çaba içinde olunmamış, tam aksine her zaman yapılan faaliyetlerde şeffaflık ön planda tutulmuştur.

Davetli olarak katıldığımız programlar, bazen onlarca bazende binlerce kişinin katılımıyla yapılmıştır. Bu programlarda davet sahibi olan, düzenleyen, katılan yada yanıma gelip dert anlatan, tanışmak isteyen kişiler arasında herhangi bir şekilde suça karışan var mıdır bilmem.

Görünen odur ki, şahsım üzerinden birileri kurban edilmek istenmektedir ve asıl hedef liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ı itibarsızlaştırılmaktır.

Almanya’da sağduyulu yöneticiler ve devlet adamları olduğuna inanıyorum. Bu şekilde Alman adalet kurumlarının, basın yayın organlarının PKK ve FETÖ’nün elinde oyuncak edilmesine fırsat verilmeyeceğine inanıyorum.

Bu vesileyle tüm Avrupalı kardeşlerimi, bu korku kampanyasına karşı uyanık olmaya ve asla çekinmeden, korkmadan yasal ve demokratik adımlarından bir milim geri atmadan Avrupa’daki varlıklarını sürdürmelerini istiyorum.

Herkese tüm Avrupalı dostlarımıza buradan selam ediyor, gönül kapılarımız açıktır, kalpden kalbe giden yolu kimse kapatamaz diyorum.

Metin KÜLÜNK

İstanbul Milletvekili

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.