AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir
DÜNYA / 7 Aralık 2017
İşte haberin tüm detayı...
Dr.Selim Temurci, ABD’nin İsrail’in Başkenti olarak Kudüs’ü tanıma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin konuya dair yazısı şöyle:
 
Kudüs, Hz. Ömer’e teslim edildiği 1380 yıldan bu yana bütün dinlerin hür yaşadığı Müslüman toprağıdır. İsrail’in 3000 yıllık başkentlik iddiası bir safsatadır. Kudüs'ün Yahudilere başkentliği, tarih boyunca 100 yılı bile bulmamıştır.
 
İsrail'in iddiası, yeryüzündeki huzur için potansiyel bir tehdit kaynağıdır. Ortadoğu'da yanan ateşin sebebi İsrail’in kirli politikalarıdır.
 
Amerikan iç politikasında köşeye sıkışan Trump ve yeryüzünü kendisinin sanan ABD, İsrail ile güdümlü ve gönüllü ortaklığa soyunmuş bulunuyor.
 
Amerika’nın Kudüs’ü başkent olarak kabul etmesi, yer yüzündeki sebep oldukları huzursuzluğu derinleştirme girişiminden başka bir şey değildir. Peki bu tahrikin asıl sebebi nedir?
 
İnsanlık, İsrailliler ve Amerikalılar için bir fayda görünmediğine göre, kimin ne gibi faydalar gözettiğini sorgulamak bütün dünyanın görevidir. Ellerini ovuşturanlar silah tüccarlarıdır, insan kaçakçılarıdır, menfaati için dünyayı yakmaktan çekinmeyenlerdir.
 
İsrail, Trump ve ABD’ye nasıl bir ödeme yaparak, dünyayı böyle bir kaosa sürükleme fırsatını satın almıştır? Dünya sorgulamalıdır. Amerika gittiği ya da dokunduğu nereye barış ve huzur getirdi ki, İsrail Yahudileri bir ütopya ile kandıracağı hayaline kapıldı? Kendisini dünyanın yegane sahibi gören hastalıklı bir ruh halinin ürünü olan bu girişimden, yeryüzünün huzuru için derhal vazgeçilmelidir. Yahudiler ve Yahudiliği maske olarak kullananlar bizzat Yahudiler tarafından, insanlık adına hesaba çekilmelidir.
 
Zira Amerika din kisvesi giydirdiği terör örgütleriyle İslam’a yaptığı saldırıyı, Yahudi kisvesi giydirdiği kararlarıyla bizzat Yahudilere ve Yahudiliğe yapmaktadır.
 
Dünyada cari olan kaos düzenini derinleştirecek bu karar için uluslararası toplum inisiyatif almak zorundadır. Yoksa yarın, bugünden de güvensiz olacaktır.
 
Andolsun ki Kudüs İslam’ın mübarek beldesidir ve Müslümanların ortak derdidir. İnsanlığın ve Müslümanların kırmızı çizgisidir. Her Müslüman bilir ve inanır ki Kudüs’ü savunmak Mekke ve Medine’yi savunmaktır. Kudüs’ü savunmak Ankara’yı, Şam’ı, Kahire’yi, Bağdat’ı, Tahran’ı, Üsküp’ü, Kosova’yı, Saraybosna’yı savunmaktır.
 
Hiç kuşku yok ki, bugün sergilenmeye çalışılan bu küstahlık, saygısızlık ve alçakça girişimler, bunu yapanların cesaretinden değil, İslam dünyasının ve ümmetin sergilediği perişanlıktandır. İsrail ve ona hamilik yapan batılı emperyalistlerin en büyük gücü, ne teknolojik silahları, ne İslam’a duydukları derin düşmanlık ne de ekonomik kaynaklarıdır. Onların en büyük gücü bizim, vahyin istediği “bir binanın tuğlaları gibi kenetlenme” ruhundan uzak oluşumuzdur.
 
“Allah'ın ipine sımsıkı sarılıp parçalanmamak” yerine, birbirine düşmek, birbiriyle çatışmak, her meseleyi bir ihtilaf ve parçalanma vesilesi kılıp ufalandıkça ufalanmak, bizi, en büyük gücümüz olan Allah’ın rahmet ve yardımından mahrum bırakmaktadır. İslam dünyasının topyekun bir saldırı ve kuşatmayla tarih sahnesinden silinme ve sadece emperyalistlerin boyunduruk ve sömürüsü altında yaşamaya mahkum edilme gibi acı bir tabloyla karşı karşıya bırakılmak istendiği bir dönemdeyiz.
 
Ümmetin bu gerçekleri görüp silkinme ve uyanma zamanı gelmiştir. Müslümanlar, esenlik yurdu Kudüs’e Allah’ın izniyle sahip çıkacaktır. Hz. Ömer’in emaneti emanetimiz, Selahattin Eyyubi’nin cesareti rehberimizdir. Dünyayı ve Kudüs’ü yeryüzünde bozgunculuk yapanlara bırakmadık, bırakmayacağız. Türkiye olarak bu coğrafyada birlik, beraberlik, kardeşlik, işbirliği, güç birliği ve dayanışma içinde olmanın bütün siyasi, ekonomik ve diplomatik gereklerini sonuna kadar yerine getirmeye devam edeceğiz.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.